Podgrzewacze indukcyjne
Podgrzewacz indukcyjny AIT iT 5K400 KB
Podgrzewacz indukcyjny AIT HDi Runner
Podgrzewacz indukcyjny AIT HDi 23K400 TC
Podgrzewacz indukcyjny AIT HDi 21K400 TC
Podgrzewacz indukcyjny AIT HDi 18K400 TC
Podgrzewacz indukcyjny AIT HDi 16K400 TC
Podgrzewacz indukcyjny AIT HDi 13K400 TC
Podgrzewacz indukcyjny AIT HDi 13K230 TC
Podgrzewacz indukcyjny AIT HDi 11K400 KB
Podgrzewacz indukcyjny AIT HDi 11K230 KB
Podgrzewacz indukcyjny AIT HDi 8K400 TC
Podgrzewacze indukcyjne dostępne w naszej ofercie
Wśród urządzeń oferowanych przez nasze centrum znajdziesz podgrzewacze indukcyjne, które wykorzystywane są w pracach wymagających bezkontaktowego podgrzania metalu. W sprzedaży dostępne są modele takich marek, jak Ideal, Teknel, Magnum, Sherman czy Weldman.
Czym jest podgrzewacz indukcyjny i jak działa?
Podgrzewacz indukcyjny to sprzęt, który znajduje zastosowanie w warsztatach różnego rodzaju, w tym bardzo często w serwisach motoryzacyjnych czy typowo naprawczych innego typu.
Urządzenie może nagrzewać metal bez udziału ognia. Podgrzewarka jest przy tym na tyle precyzyjna, że nie prowadzi do ewentualnych uszkodzeń tworzyw sztucznych otaczających detal czy też innych elementów. Metalowa część w pobliżu elementu z tworzywa sztucznego? Tam, gdzie tradycyjne metody nagrzewania zawodzą, sprawdzają się indukcyjne podgrzewacze.
W tym miejscu warto omówić pokrótce budowę nagrzewnicy indukcyjnej. Jej największą część stanowi korpus, który osłania niezbędne moduły: płytę główną, wentylator lub pompę (w modelach o większej mocy) oraz podzespoły sterujące. W większych urządzeniach może też znajdować się zbiornik przeznaczony na płyn chłodniczy. Najmniejszą częścią, która wykonuje za to najwięcej pracy, jest element roboczy, który wykorzystuje zjawisko zmiennego pola magnetycznego.
Przewodnik z miedzi znajduje się w rękojeści podgrzewacza – jest ściśle zawinięty wokół ferromagnetycznego rdzenia. Taki rdzeń magnetyczny koncentruje strumień pola, tworząc cewkę. Nakierowane na metal pole magnetyczne wpływa bezpośrednio na ładunki elektryczne, które zmieniając swój kierunek wpadają w „wir”. Za jego pomocą dochodzi do częściowego zaburzenia w ruchu ładunków – zwiększa się przy tym temperatura materiału poddawanego podgrzaniu indukcyjnemu. Potocznie ten element nosi nazwę „grzałka indukcyjna”, jednak to nie on się nagrzewa, a metal poddany indukcji.
Możliwości wykorzystania – podgrzewacz indukcyjny do śrub
Podgrzewacze indukcyjne znajdują szereg zastosowań. Jak wspomnieliśmy na początku, są to urządzenia standardowo użytkowane w serwisach motoryzacyjnych, w tym również wulkanizacyjnych. Jak wykorzystuje się je przy naprawach lub w trakcie wymiany opon? Nagrzewnica indukcyjna do śrub umożliwia na przykład szybkie poluzowanie zardzewiałych elementów łączeniowych, które mogą być trudne do odkręcenia za pomocą standardowych narzędzi. Gwinty, śruby czy nakrętki są w pojazdach nakładane maszynowo, a więc dokręcane z wielką precyzją i siłą. W starszych samochodach bywają też skorodowane, co utrudnia prawidłowe przeprowadzenie prac. Grzałka indukcyjna do śrub zadziała w takim przypadku błyskawicznie i ułatwi pozbycie się łączenia.
Nagrzewnica indukcyjna jest urządzeniem, które w odróżnieniu od bardziej tradycyjnych palników gazowych nie emituje spalin i nagrzewa wybrane elementy z dużą precyzją. Staje się dzięki temu sprzętem wszechstronnym i bardzo praktycznym, tak w przydomowym warsztacie, jak i w warunkach przemysłowych.
Podgrzewarka indukcyjna służy również do podgrzewania łożysk i wszelkiego rodzaju kół zębatych, gdy konieczne jest przeprowadzenie demontażu takich części. Podgrzewacze tego rodzaju są ponadto często stosowane w warsztatach blacharskich – za ich pomocą można w sposób dokładny i bez ryzyka wywołania innych uszkodzeń zdejmować szyby samochodowe, ale i naprawiać wgniecenia w karoserii. Tradycyjne metody nagrzewania ze względu na użycie otwartego ognia i konieczności długiego czasu grzania się do tego nie nadają. Zwraca się ponadto uwagę na możliwość wykorzystywania metody podgrzewania indukcyjnego do usuwania wszelkich elementów montowanych na klej. Poza naklejkami czy emblematami można w ten sposób rozgrzewać klejone części różnych konstrukcji.
Podgrzewacze indukcyjne znacząco ułatwiają konserwację i naprawy maszyn rolniczych pracujących w trudnych warunkach polowych. Umożliwiają one bezpieczne i szybkie usuwanie zardzewiałych części bez ryzyka uszkodzenia elementów mechanicznych. Dzięki temu rolnicy mogą szybko reagować na awarie, minimalizując przestoje w pracy. Jest to kluczowe, gdy czas naprawy ma istotne znaczenie. Nagrzewnice indukcyjne, eliminując potrzebę stosowania otwartego ognia, zmniejszają ryzyko pożarów w gospodarstwach i na polach. To narzędzie do podgrzewania staje się nieocenione przy wymianie części w ciągnikach, kombajnach czy prasach do słomy, zwiększając efektywność i niezawodność sprzętu rolniczego. Nagrzewnica indukcyjna dla rolnika jest synonimem bezpieczeństwa i skrócenia czasu naprawy.
Jak wybrać dobry podgrzewacz indukcyjny?
Przed zakupem podgrzewacza indukcyjnego warto przyjrzeć się informacjom na temat jego parametrów technicznych i dobrać takie urządzenie, które najlepiej spełni Twoje oczekiwania. Do prac warsztatowych czy też niewielkich napraw w warsztatach samochodowych polecamy modele kompaktowe, o raczej niewielkich rozmiarach, które można łatwo przenosić czy zabierać w teren. Przewód zasilający odpowiedniej długości czyni z nagrzewnicy indukcyjnej urządzenie mobilne.
Dobrej jakości nagrzewnica indukcyjna powinna mieć oczywiście także dużą moc (przynajmniej 2 kVA), by zapewnić jak najefektywniejszą pracę. Do tego dobrze jest zwrócić uwagę na z pozoru mniej istotne kwestie, takie jak wspomniana długość przewodu zasilającego czy dodatkowe cewki dostępne w zestawie. W pierwszym przypadku chodzi oczywiście o możliwie funkcjonalne wykorzystanie podgrzewacza indukcyjnego w większych pomieszczeniach czy też na otwartej przestrzeni. Wybór dodatkowych cewek jest natomiast dużym ułatwieniem dla użytkownika, który nie musi kupować kolejnych elementów, a sam zestaw staje się jeszcze bardziej praktyczny. Aby pracować wydajnie, grzałka indukcyjna do śrub powinna być dopasowana do rozmiarów i kształtów elementów.
Oferowane przez nas podgrzewacze indukcyjne i komplety cewek spełniają wszystkie wymienione wyżej warunki!
Nagrzewnice indukcyjne do śrub – wybór marek
Wybór indukcyjnego podgrzewacza od zaufanego producenta gwarantuje nie tylko wysoką efektywność energetyczną i oszczędność czasu dzięki szybkiemu nagrzewaniu, ale także bezpieczeństwo użytkowania i długą żywotność urządzenia. Dobrej jakości podgrzewacze są zwykle wyposażone w zaawansowane funkcje, takie jak precyzyjna kontrola mocy czy systemy zabezpieczające przed przegrzaniem. Ponadto, solidna firma zapewnia wsparcie techniczne i gwarancję, co może zaoszczędzić koszty i kłopoty związane z ewentualnymi naprawami czy wymianą sprzętu. Inwestując w produkt sprawdzonego producenta, mamy pewność, że technologia, na którą się decydujemy, jest niezawodna i będzie służyć przez wiele lat.
W naszej ofercie dostępne są nagrzewnice indukcyjne różnych marek. Obecnie w regularnej sprzedaży znajdują się:
-
podgrzewacze Magnum – wydajne urządzenia przeznaczone do nagrzewania płaskich elementów, w tym śrub, rur, nakrętek czy blachy,
-
podgrzewacze indukcyjne Sherman – w tym model Sherman Indi-1 w zestawie z cewkami grzewczymi w różnych rozmiarach,
-
podgrzewacze Ideal - wśród których dostępne są modele Ideal Inductor 1.5, Inductor 2000 – wyjątkowo wydajny i szybki, rozgrzewający detale do 600 stopni Celsjusza w 30 sekund,
-
nagrzewnice indukcyjne Weldman – w tym urządzenie Weldman Induct 300 z długim kablem zasilającym (2,5 metra).
Nie jesteś pewien, czy podgrzewacz indukcyjny jest urządzeniem niezbędnym w Twoim warsztacie? Oferowane przez nas urządzenia stanowią niezwykle wydajne wsparcie w pracach różnego rodzaju. Jeśli do tej pory korzystałeś z palników gazowych, nagrzewnica z pewnością pozwoli znacznie uprościć cały proces podgrzewania elementów. Najważniejszą korzyścią jest przy tym zachowanie dużo wyższego poziomu bezpieczeństwa. Ponieważ indukcja jest metodą bezogniową, nie jest konieczne stosowanie jakichkolwiek dodatkowych osłon, znika też ryzyko rozszczelnienia butli z gazem.
Zwracamy również uwagę na często pomijany fakt wpływu procesu podgrzewania na strukturę poszczególnych elementów – przy wykorzystaniu podgrzewaczy indukcyjnych nie dochodzi do zwęglenia powierzchni detali, a także nie ulegają one miejscowym uszkodzeniom, co niestety może mieć miejsce w przypadku podgrzewania ogniowego.
Eksploatacja urządzeń indukcyjnych jest również tańsza niż typowego sprzętu palnikowego. Nie jest konieczne regularne uzupełnienie butli czy też uzyskiwanie stosownych certyfikatów związanych z używaniem otwartego ognia.
Popularne marki i kategorie
Urządzenia i akcesoria spawalnicze
|
Popularne Marki
|
Polecane materiały
|