Podgrzewacze indukcyjne

Podgrzewacz indukcyjny Ideal Inductor 1.5

INDUCTOR1.5
Ideal
Podgrzewacz indukcyjny Ideal Inductor 1.5 jest przeznaczony do szybkiego, bardzo wydajnego i zarazem bezpiecznego nagrzewania części metalowych. Zastępuje klasyczne metody nagrzewania przy pomocy gazów palnych (propan-butan-tlen, acetylen-tlen).
W magazynie
2 690,00 zł

Podgrzewacz indukcyjny Teknel Dragon 1000 (INDUCTOR12)

IHD1000
TEKNEL
Teknel Inductor 12 Dragon IHD1000 jest rewolucyjnym podgrzewaczem indukcyjnym służącym do szybkiego bezpłomieniowego rozgrzewania metali żelaznych i aluminium metodą indukcyjną. Zasilanie 3x400 V. Moc 12 kW.
W magazynie
30 489,00 zł

Podgrzewacz indukcyjny Ideal Inductor 2000

INDUCTOR2000
Ideal
Podgrzewacz indukcyjny Ideal Inductor 2000 jest przeznaczony do szybkiego, bardzo wydajnego i zarazem bezpiecznego nagrzewania części metalowych. Zastępuje klasyczne metody nagrzewania przy pomocy gazów palnych (propan-butan-tlen, acetylen-tlen).
W magazynie
2 029,00 zł

Podgrzewacz indukcyjny Teknel Dragon 600 (INDUCTOR840)

IHD06
TEKNEL
Teknel Inductor 840 Dragon IHD06 jest rewolucyjnym podgrzewaczem indukcyjnym służącym do szybkiego bezpłomieniowego rozgrzewania metali żelaznych i aluminium metodą indukcyjną. Zasilanie 3x400 V. Moc 8,5 kW.
W magazynie
17 269,00 zł

Podgrzewacz indukcyjny Sherman INDI-1

7811651
Sherman
Podgrzewacz indukcyjny Sherman INDI-1 to urządzenie do szybkiego nagrzewania elementów metalowych. Znajduje zastosowanie w warsztatach remontowych i serwisach samochodowych do gięcia rur i prętów, odkręcania zapieczonych i skorodowanych połączeń gwintowych, prostowania blach i usuwania naklejek.
W magazynie
2 470,00 zł

Podgrzewacz indukcyjny Teknel Dragon 500 LCD (INDUCTOR8)

IHD05-LCD
TEKNEL
Teknel Inductor 8 Dragon IHD500 jest rewolucyjnym podgrzewaczem indukcyjnym służącym do szybkiego bezpłomieniowego rozgrzewania metali żelaznych i aluminium metodą indukcyjną. Zasilanie 230 V. Moc 8 kW.
W magazynie
16 639,00 zł

Podgrzewacz indukcyjny Teknel Butterfly 3,5 kW (INDUCTOR3I)

BFH01
TEKNEL
Teknel Inductor 3I Butterfly BHF01 jest rewolucyjnym podgrzewaczem indukcyjnym służącym do szybkiego bezpłomieniowego rozgrzewania metali żelaznych i aluminium metodą indukcyjną. Zasilanie 230 V. Moc 3,5 kW.
W magazynie
10 999,00 zł

Podgrzewacz indukcyjny Ideal Inductor DHI-45C (INDUCTOR45C)

DHI-45C
Ideal
Ideal Inductor 45C DHI45C jest rewolucyjnym podgrzewaczem indukcyjnym służącym do szybkiego bezpłomieniowego rozgrzewania metali żelaznych i aluminium metodą indukcyjną.
W magazynie
14 579,00 zł

Podgrzewacz indukcyjny Ideal Inductor DHI-44E (INDUCTOR3C/E)

DHI44E
Ideal
Ideal Inductor 3C/E DHI44E jest rewolucyjnym podgrzewaczem indukcyjnym służącym do szybkiego bezpłomieniowego rozgrzewania metali żelaznych i aluminium metodą indukcyjną.
W magazynie
11 709,00 zł

Podgrzewacz indukcyjny Ideal Inductor DHI-44F (INDUCTOR3C)

DHI44F
Ideal
Ideal Inductor 3C DHI44 jest rewolucyjnym podgrzewaczem indukcyjnym służącym do szybkiego bezpłomieniowego rozgrzewania metali żelaznych i aluminium metodą indukcyjną.
W magazynie
11 879,00 zł

Podgrzewacz indukcyjny Weldman Induct 200

106 210
Weldman
Nagrzewnica indukcyjna Weldman Induct 200 jest przeznaczona do szybkiego nagrzewania elementów metalowych, doskonale zastępując tradycyjne metody nagrzewania przy pomocy gazów palnych.
W magazynie
2 249,00 zł

Podgrzewacz indukcyjny Weldman Induct 300

106 211
Weldman
Nagrzewnica indukcyjna Weldman Induct 300 jest przeznaczona do szybkiego nagrzewania elementów metalowych, doskonale zastępując tradycyjne metody nagrzewania przy pomocy gazów palnych.
W magazynie
2 999,00 zł
Pokazano 1-12 z 25 pozycji

Podgrzewacze indukcyjne dostępne w naszej ofercie

Wśród urządzeń oferowanych przez nasze centrum znajdziesz podgrzewacze indukcyjne, które wykorzystywane są w pracach wymagających bezkontaktowego podgrzania metalu. W sprzedaży dostępne są modele takich marek, jak IdealTeknelMagnumSherman czy Weldman.

Czym jest podgrzewacz indukcyjny i jak działa?

Podgrzewacz indukcyjny to sprzęt, który znajduje zastosowanie w warsztatach różnego rodzaju, w tym bardzo często w serwisach motoryzacyjnych czy typowo naprawczych innego typu.

Urządzenie może nagrzewać metal bez udziału ognia. Podgrzewarka jest przy tym na tyle precyzyjna, że nie prowadzi do ewentualnych uszkodzeń tworzyw sztucznych otaczających detal czy też innych elementów.

W tym miejscu warto omówić pokrótce budowę nagrzewnicy. Jej największą część stanowi korpus, który osłania niezbędne moduły: płytę główną, wentylator lub pompę (w modelach o większej mocy) oraz podzespoły sterujące. W większych urządzeniach może też znajdować się zbiornik przeznaczony na płyn chłodniczy. Najmniejszą częścią, która wykonuje za to najwięcej pracy, jest element roboczy, który wykorzystuje zjawisko zmiennego pola magnetycznego.

Przewodnik z miedzi znajduje się w rękojeści podgrzewacza – jest ściśle zawinięty wokół ferromagnetycznego rdzenia. Taki rdzeń magnetyczny koncentruje strumień pola, tworząc cewkę. Nakierowane na metal pole magnetyczne wpływa bezpośrednio na ładunki elektryczne, które zmieniając swój kierunek wpadają w „wir”. Za jego pomocą dochodzi do częściowego zaburzenia w ruchu ładunków – zwiększa się przy tym temperatura materiału poddawanego podgrzaniu indukcyjnemu.

Możliwości wykorzystania – podgrzewacz indukcyjny do śrub

Podgrzewacze indukcyjne znajdują szereg zastosowań. Jak wspomnieliśmy na początku, są to urządzenia standardowo użytkowane w serwisach motoryzacyjnych, w tym również wulkanizacyjnych. Jak wykorzystuje się je przy naprawach lub w trakcie wymiany opon? Nagrzewnica indukcyjna do śrub umożliwia na przykład szybkie poluzowanie zardzewiałych elementów łączeniowych, które mogą być trudne do odkręcenia za pomocą standardowych narzędzi. Gwinty, śruby czy nakrętki są w pojazdach nakładane maszynowo, a więc dokręcane z wielką precyzją i siłą. W starszych samochodach bywają też skorodowane, co utrudnia prawidłowe przeprowadzenie prac. Podgrzewacz zadziała w takim przypadku błyskawicznie i ułatwi pozbycie się łączenia.

Nagrzewnica indukcyjna jest urządzeniem, które w odróżnieniu od bardziej tradycyjnych palników gazowych nie emituje spalin i nagrzewa wybrane elementy z dużą precyzją. Staje się dzięki temu sprzętem wszechstronnym i bardzo praktycznym, tak w przydomowym warsztacie, jak i w warunkach przemysłowych.

Podgrzewarka indukcyjna służy również do podgrzewania łożysk i wszelkiego rodzaju kół zębatych, gdy konieczne jest przeprowadzenie demontażu takich części. Podgrzewacze tego rodzaju są ponadto często stosowane w warsztatach blacharskich – za ich pomocą można w sposób dokładny i bez ryzyka wywołania innych uszkodzeń zdejmować szyby samochodowe, ale i naprawiać wgniecenia w karoserii. Zwraca się ponadto uwagę na możliwość wykorzystywania metody podgrzewania indukcyjnego do usuwania wszelkich elementów montowanych na klej. Poza naklejkami czy emblematami można w ten sposób rozgrzewać klejone części różnych konstrukcji.

Jak wybrać dobry podgrzewacz indukcyjny?

Przed zakupem podgrzewacza indukcyjnego warto przyjrzeć się informacjom na temat jego parametrów technicznych i dobrać takie urządzenie, które najlepiej spełni Twoje oczekiwania. Do prac warsztatowych czy też niewielkich napraw polecamy modele kompaktowe, o raczej niewielkich rozmiarach, które można łatwo przenosić czy zabierać w teren.

Dobrej jakości nagrzewnica indukcyjna powinna mieć oczywiście także dużą moc (przynajmniej 2 kVA), by zapewnić jak najefektywniejszą pracę. Do tego dobrze jest zwrócić uwagę na z pozoru mniej istotne kwestie, takie jak długość przewodu zasilającego czy dodatkowe cewki dostępne w zestawie. W pierwszym przypadku chodzi oczywiście o możliwie funkcjonalne wykorzystanie podgrzewacza indukcyjnego w większych pomieszczeniach czy też na otwartej przestrzeni. Wybór dodatkowych cewek jest natomiast dużym ułatwieniem dla użytkownika, który nie musi kupować kolejnych elementów, a sam zestaw staje się jeszcze bardziej praktyczny.

Oferowane przez nas komplety spełniają wszystkie wymienione wyżej warunki!

Nagrzewnice indukcyjne do śrub – wybór marek

W naszej ofercie dostępne są nagrzewnice indukcyjne różnych marek. Obecnie w regularnej sprzedaży znajdują się:

  • podgrzewacze Magnum – wydajne urządzenia przeznaczone do nagrzewania płaskich elementów, w tym śrub, rur, nakrętek czy blachy,

  • podgrzewacze indukcyjne Sherman – w tym model Sherman Indi-1 w zestawie z cewkami grzewczymi w różnych rozmiarach,

  • podgrzewacze Ideal - wśród których dostępne są modele Ideal Inductor 1.5Inductor 2000 – wyjątkowo wydajny i szybki, rozgrzewający detale do 600 stopni Celsjusza w 30 sekund,

  • nagrzewnice indukcyjne Weldman – w tym urządzenie Weldman Induct 300 z długim kablem zasilającym (2,5 metra).

Nie jesteś pewien, czy podgrzewacz indukcyjny jest urządzeniem niezbędnym w Twoim warsztacie? Oferowane przez nas urządzenia stanowią niezwykle wydajne wsparcie w pracach różnego rodzaju. Jeśli do tej pory korzystałeś z palników gazowych, nagrzewnica z pewnością pozwoli znacznie uprościć cały proces podgrzewania elementów. Najważniejszą korzyścią jest przy tym zachowanie dużo wyższego poziomu bezpieczeństwa. Ponieważ indukcja jest metodą bezogniową, nie jest konieczne stosowanie jakichkolwiek dodatkowych osłon, znika też ryzyko rozszczelnienia butli z gazem.

Zwracamy również uwagę na często pomijany fakt wpływu procesu podgrzewania na strukturę poszczególnych elementów – przy wykorzystaniu podgrzewaczy indukcyjnych nie dochodzi do zwęglenia powierzchni detali, a także nie ulegają one miejscowym uszkodzeniom, co niestety może mieć miejsce w przypadku podgrzewania ogniowego.

Eksploatacja urządzeń indukcyjnych jest również tańsza niż typowego sprzętu palnikowego. Nie jest konieczne regularne uzupełnienie butli czy też uzyskiwanie stosownych certyfikatów związanych z używaniem otwartego ognia.

Popularne marki i kategorie

Urządzenia i akcesoria spawalnicze
Popularne Marki
Polecane materiały
Filtruj według
Cena
Producenci
więcej... mniej
Zasilanie [V]
Gwarancja
Filtruj
Produkt dodany do listy ulubionych.
Produkt został dodany do porównania.