Chemia motoryzacyjna

Cynk Ambro-Sol CZYSTY CYNK EP 1000 ml  2 kg - Z356 - Ambro-Sol - 1
Ostatnie sztuki w magazynie
Środki antykorozyjne

Cynk Ambro-Sol CZYSTY CYNK EP 1000 ml 2 kg

Ambro-Sol
Z356
219,20 zł
Ambro-Sol CZYSTY CYNK EP w formie pasty/ płynu to organiczny, jednoskładnikowy cynk o wysokiej zawartości czystych żywic na bazie cynku.
Cynk w sprayu Ambro-Sol CZYSTY CYNK EP 400 ml - Z359 - Ambro-Sol - 1
W magazynie
Środki antykorozyjne

Cynk w sprayu Ambro-Sol CZYSTY CYNK EP 400 ml

Ambro-Sol
Z359
33,50 zł
Cynk w sprayu Ambro-Sol CZYSTY CYNK EP 400 ml to organiczny, jednoskładnikowy cynk o wysokiej zawartości czystych żywic na bazie cynku.
Pasta Ambro-Sol PASTA DO MYCIA RĄK 1000 ml 1 kg - P309 - Ambro-Sol - 1
W magazynie
Pasty i płyny do rąk

Pasta Ambro-Sol PASTA DO MYCIA RĄK 1000 ml 1 kg

Ambro-Sol
P309
17,00 zł
Ambro-Sol PASTA DO MYCIA RĄK 1 kg to specjalnie zaprojektowana pasta do usuwania wszelkiego rodzaju silnych zabrudzeń, skutecznie myje ręce, zachowuje przy tym równowagę hydrolipidową skory.
Pasta Ambro-Sol PASTA DO MYCIA RĄK 4000 ml 5 kg - P308 - Ambro-Sol - 1
W magazynie
Pasty i płyny do rąk

Pasta Ambro-Sol PASTA DO MYCIA RĄK 4000 ml 5 kg

Ambro-Sol
P308
38,65 zł
Ambro-Sol PASTA DO MYCIA RĄK 4000 ml 5 kg to specjalnie zaprojektowana pasta do usuwania wszelkiego rodzaju silnych zabrudzeń, skutecznie myje ręce, zachowuje przy tym równowagę hydrolipidową skory.
Spray Ambro-Sol ZMYWACZ UNIWERSALNY 400 ml - P300 - Ambro-Sol - 1
W magazynie
Odtłuszczacze

Spray Ambro-Sol ZMYWACZ UNIWERSALNY 400 ml

Ambro-Sol
P300
18,75 zł
Spray Ambro-Sol ZMYWACZ UNIWERSALNY 400 ml to produkt o działaniu silnie odtłuszczającym i czyszczącym, na bazie specjalnych, naturalnych składników, usuwa jakiekolwiek nieczystości.
Spray Ambro-Sol ROZPUSZCZALNIK SILIKONU 400 ml - P301 - Ambro-Sol - 1
W magazynie
Rozpuszczalniki

Spray Ambro-Sol ROZPUSZCZALNIK SILIKONU 400 ml

Ambro-Sol
P301
23,15 zł
Spray Ambro-Sol ROZPUSZCZALNIK SILIKONU 400 ml to mieszanka rozpuszczalników, stosowna do usuwania resztek i zabrudzeń z silikonu. Środek szybko reaguje ze świeżym silikonem, natomiast wolniej z zaschniętym. 
Czyszczenie wtrysków

Zestaw do wtrysków diesla TEC 2000 + zestaw z filtrem

TEC 2000
TEC_2000_DIC_Z8_px
TEC 2000 Diesel Injector Cleaner + zestaw 8 mm z filtrem to preparat przeznaczony do czyszczenia wtryskiwaczy w silnikach Diesla. Poprawia także spalanie paliwa oraz wymiernie zmniejsza ilość charakterystycznego czarnego dymu wydobywającego się z układu wydechowego.
Pokazano 1-12 z 49 pozycji

Szukasz preparatów z kategorii chemii motoryzacyjnej? W naszej ofercie znajdziesz płukanki do silników, uszlachetniacze paliw czy ceramizatory.

Chemia motoryzacyjna w najlepszych cenach

Wśród produktów dostępnych w naszym asortymencie znajduje się szeroko rozumiana chemia motoryzacyjna. Należą do niej wszelkiego rodzaju preparaty przeznaczone do stosowania profesjonalnego, jak i częściowo półprofesjonalnego. W ofercie nie brakuje takich produktów, jak środki czyszczące, uszlachetniacze i uszczelniacze.

Preparaty do mycia silnika

Kosmetyki samochodowe to już nie tylko środki do polerowania lakieru czy czyszczenia tapicerki lub deski rozdzielczej. To także skuteczne i przydatne preparaty do mycia silnika. Jednostka napędowa jest w końcu „sercem” w każdym samochodzie, motocyklu czy innym pojeździe mechanicznym. Prawidłowe jej funkcjonowanie pozwala cieszyć się bezpieczną jazdą w każdych warunkach. Jak zadbać o kondycję silnika tak, by jednocześnie przedłużyć jego żywotność oraz poprawić komfort użytkowania?

Takie oczekiwania spełniają właśnie tak zwane płukanki do silników – tak benzynowych, jak i wysokoprężnych (czyli dieslowych). Preparaty zawierające w składzie wyselekcjonowane substancje działają dokładnie, zapewniając przy tym odpowiednią ochronę wszystkim elementom – prawidłowo użyte nie uszkodzą silnika ani podzespołów.

Usuwanie zanieczyszczeń z wnętrza silnika przynosi wiele korzyści. Prowadzi do usuwania zalegających osadów, resztek oleju napędowego czy sadzy, czyli naturalnych pozostałości po intensywnej pracy jednostki. Dzięki temu silnik zaczyna pracować równomiernie, olej silnikowy jest zużywany w równomierny sposób. Preparaty do mycia silnika działają przy tym na wszystkie elementy, w tym na przykład na pierścienie tłoka – po ich oczyszczeniu dostrzeżesz natychmiastowy wzrost mocy!

Najnowsze preparaty, takie jak płukanki marki TEC 2000 są pozbawione szkodliwych chlorowanych węglowodorów. Użycie środka jest w takiej sytuacji także bezpieczne dla otoczenia, ponieważ nie dochodzi do wytwarzania się szkodliwych oparów chemicznych. Jest do tego stosunkowo proste do przeprowadzenia – bez konieczności użycia specjalistycznych urządzeń czy drogiego osprzętu. Najlepszym momentem na podanie płukanki jest proces wymiany oleju.

Środki do czyszczenia

Mycie silnika to nie wszystko, dlatego w naszym asortymencie dostępne są także motoryzacyjne preparaty pielęgnacyjne, takie jak:

Takie preparaty mogą zapobiec poważnym awariom, a także zapewnić ochronę podzespołów w pojazdach starszych i o dłuższym przebiegu. 

Uszlachetniacze do benzyny i oleju napędowego

Dodatki, czy też uszlachetniacze do paliwa to specjalne środki, które po części wykazują działanie czyszczące, a po części konserwujące wnętrze baku. Substancje zawarte w takich preparatach pozostają przy tym bezpieczne dla zbiornika paliwowego oraz wszystkich układów, do których trafią w trakcie spalania paliwa.

Jedną z istotniejszych zalet uszlachetniaczy jest ich działanie związane z absorbowaniem wody mogącej osiadać w baku. Zjawisko gromadzenia się jej na ściankach zachodzi w trakcie jazdy z niepełnym (niemal pustym) zbiornikiem. Z czasem woda miesza się z paliwem, co negatywnie odbija się na funkcjonowaniu całego układu paliwowego. Uszlachetniacz zapobiega temu zjawisku właśnie poprzez „wyłapywanie” cząstek wody. 

Dodatki do benzyny wykazują ponadto działanie konserwujące na elementy silnika. Substancje smarne zawarte w uszlachetniaczu wydłużają jego żywotność, co jest szczególnie przydatne w przypadku samochodów nieco starszych. Uszlachetniacze do oleju napędowego wpływają na jakość spalin, unieszkodliwiając do pewnego stopnia część zanieczyszczeń. Dodatki do benzyny również obniżają ilość szkodliwych substancji w spalinach. 

Dodatki do oleju silnikowego

Dużym zainteresowaniem wśród Klientów naszego sklepu cieszą się także dodatki do oleju silnikowego. Są to również uszlachetniacze, których zadaniem jest poprawianie jakości czy też wydajności oleju. Zastosowanie dodatku wpływa także na konsystencję oleju silnikowego – zapobiega jego twardnieniu.

Nie pozostaje to oczywiście bez wpływu na silnik samochodowy. Poprawa jakości oleju przyczynia się do wzmocnienia bariery ochronnej jednostki napędowej. Dzięki temu silnik auta lub jednośladu jest odporniejszy i lepiej znosi eksploatację. Uszlachetniacz tego typu dotrze także do wszystkich uszczelek i pozostałych części.

Chemia motoryzacyjna – ceramizatory do rewitalizacji

Producenci chemii motoryzacyjnej starają się opracowywać preparaty pozwalające na kompleksową pielęgnację wszystkich układów i systemów. Do takich środków należą także ceramizatory, to jest produkty zawierające innowacyjne nanocząsteczki powierzchniowo czynne. Używane w przypadku poszczególnych systemów Twojego pojazdu wytworzą odporną powłokę o niskim współczynniku oporu. Proces ceramizacji pozwala uzupełnić drobne uszkodzenia na powierzchniach elementów, co prowadzi również do ograniczenia tarcia pomiędzy nimi.

Wśród produktów z tej grupy dostępne są:

  • ceramizatory do silników benzynowych – które w trakcie pracy jednostki wnikają w strukturę metalu, regenerując silnik, poprawiając dynamikę pracy i zwiększając moc,
  • ceramizatory do silnika Diesla – działające w podobny sposób, jednak przeznaczone do zastosowania w silnikach wysokoprężnych,
  • ceramizatory do automatycznej skrzyni biegów – stosowane w przekładniach automatycznych pozwalają ustabilizować pracę mechanizmów wewnętrznych, do tego ograniczają wibracje i redukują hałas,
  • ceramizatory do manualnej skrzyni biegów – poprawiające funkcjonowanie całego układu; tworzą odporną powłokę chroniącą mechaniczne elementy przekładni, które są najbardziej narażone na zużycie w trakcie eksploatacji,
  • ceramizatory do układu wspomagania kierownicy – do zastosowania w przypadku układów hydraulicznych, gdzie wytworzona powłoka przyczynia się do poprawy żywotności pompy hydraulicznej oraz zapewnia długotrwałą ochronę pozostałym częściom.

Wybierając produkty z naszej oferty masz pewność, że kupujesz markowe, sprawdzone, a zatem bezpieczne preparaty chemii motoryzacyjnej, które nie zaszkodzą pojazdowi, a z pewnością poprawią jego wydajność.

Filtruj według
Kategorie
Cena
Producenci
Filtruj
Produkt dodany do listy ulubionych.
Produkt został dodany do porównania.