Spawalnictwo - spawarki, urządzenia spawalnicze

Opaska przeciwpotna WELDAS SWEATSOpad® 20-3100V - 20-3100V - Weldas - 1 Opaska przeciwpotna WELDAS SWEATSOpad® 20-3100V - 20-3100V - Weldas - 1 2
W magazynie
Akcesoria do przyłbic spawalniczych

Opaska przeciwpotna WELDAS SWEATSOpad® 20-3100V

Weldas
20-3100V
☆☆☆☆☆ ★★★★★
(1)
8,25 zł
Opaska przeciwpotna Weldas SWEATSOpad® 20-3100V to napotnik o dł. 22 cm, przeznaczony do przyłbic spawalniczych.
Drut spawalniczy MIG SG2 G3Si1 fi 0,8 mm / 5,0 kg / FIXWELD - drut_sg2_0_8_5 - FIXWELD - 1 Drut spawalniczy MIG SG2 G3Si1 fi 0,8 mm / 5,0 kg / FIXWELD - drut_sg2_0_8_5 - FIXWELD - 1 2
  • -10%
W magazynie
Druty spawalnicze lite | pełne

Drut spawalniczy MIG SG2 G3Si1 fi 0,8 mm / 5,0 kg / FIXWELD

FIXWELD
drut_sg2_0_8_5
☆☆☆☆☆ ★★★★★
(10)
Średnica [mm]: 0.8 Przeznaczenie: Stale konstrukcyjne, niestopowe
44,99 zł 49,99 zł
Drut spawalniczy ER70S-6 SG2 fi 0,8 mm, elektrodowy manganowo-krzemowy, miedziowany, przeznaczony do spawania metodą Mig/Mag stali niskowęglowych konstrukcyjnych, kotłowych i okrętowych oraz drobnoziarnistych stali węglowo-manganowych w osłonie gazów.
Pokazano 1-12 z 3527 pozycji

Spawarka i inne urządzenia spawalnicze

W naszym centrum specjalizujemy się w sprzedaży urządzeń spawalniczych, takich jak spawarki wszelkiego rodzaju. Oferowany sprzęt przeznaczony jest do realizacji prac różnymi metodami spawania. Dokładamy wszelkich starań, by w asortymencie sklepu spawalniczego znajdowały się jedynie markowe urządzenia, które cechują się niską awaryjnością połączoną z zauważalną funkcjonalnością i wydajnością.

Czy spawarka inwertorowa to dobry wybór?

Wybór spawarki jest oczywiście zależny od tego, do jakich prac będzie przeznaczona. Z pewnością warto zdecydować się na sprzęt jak najbardziej wszechstronny i nowoczesny. Gdyby podzielić oferowane przez nas urządzenia na konkretne właściwości, z pewnością godna polecenia będzie spawarka inwertorowa. Modele tej klasy działają w oparciu o wewnętrzny falownik, który tak modyfikuje prąd stały i zmienny, że proces spawania przebiega sprawniej niż w przypadku spawarek transformatorowych starszego typu. Szybciej reagują też na zmianę napięcia i są znacznie bardziej energooszczędne.

Poza podziałem na spawarki inwertorowe i transformatorowe oferujemy również urządzenia skategoryzowane w zależności od tego, jaką metodą spawalniczą pracują. Wśród takiego sprzętu wyróżnia się oczywiście modele MMA, MIG/MAG oraz TIG, jak również wszechstronne urządzenia mogące pracować więcej niż jedną techniką.

Spawarki migomaty – popularne urządzenia MIG/MAG

W sprzedaży znajdują się popularne i chętnie wybierane spawarki MIG/MAG, w branży zwane migomatami. Znajdziesz je również pod hasłem „półautomat spawalniczy”. Te urządzenia umożliwią Ci wykonanie wielu różnych prac, z możliwością także bardzo precyzyjnego spawania.

W przypadku spawania tą metodą konieczne jest wykorzystanie gazów osłonowych, które w zależności od tego, czy jest to technika MIG są obojętne chemicznie, czy też MAG, gdzie już są to substancje aktywne. Spoiwem wykorzystywanym w trakcie spawania jest drut spawalniczy, który jest podawany automatycznie w trakcie pracy – specjalny spust zwalniający drut znajduje się w konstrukcji uchwytu spawalniczego migomatu. Metoda MIG stosowana jest na przykład do spawania aluminium, a MAG sprawdzi się przy stali konstrukcyjnej.

W naszej ofercie dostępne są migomaty różnych marek, w tym Magnum, Sherman, Ideal, ESAB czy Weldman. Poszczególne modele różnią się przede wszystkim parametrami technicznymi. Wybierając z naszego asortymentu spawarkę MIG/MAG koniecznie zwróć uwagę na takie dane, jak maksymalny prąd spawania czy też dodatkowe funkcje, wśród których wymienić można chociażby spawanie prądem pulsacyjnym. Osoby, które wykorzystują spawarki półprofesjonalnie lub zawodowo mogą też wybrać model z opcją synergicznego sterowania, co znacznie upraszcza spawanie. Dzięki niemu urządzenie automatycznie dobiera odpowiednie parametry pracy względem ustawionej grubości spawanego materiału oraz wybranej średnicy drutu.

Najnowsze urządzenia zostały wyposażone w wyświetlacze LCD, na których wyświetlane są bieżące parametry spawania.

Spawanie z elektrodą otuloną – spawarki MMA

Interesuje Cię urządzenie spawalnicze, które zamiast butli z gazem osłonowym wykorzystuje elektrody otulone? Taką metodę spawania określa się mianem MMA, a nowoczesne spawarki przystosowane do jej wykorzystywania znajdziesz w naszym sklepie internetowym w naprawdę atrakcyjnych cenach.

Do zalet spawarek MMA zaliczyć można ich praktyczność – spawając tą metodą nie jest konieczne wykorzystywanie nieporęcznych butli – odpowiednia ilość gazu osłonowego jest uwalniana z otuliny i ochrania powstające jeziorko spawalnicze. Dzięki temu spawarka nadaje się do pracy także w nieco trudniejszych warunkach, także na wolnym powietrzu. Nie jest oczywiście wskazane realizowanie prac spawalniczych w trakcie deszczu czy ogólnie zawilgocenia ze względu na ryzyko uszkodzenia urządzenia.

Urządzenia z tej kategorii oferujemy w wariantach o różnych parametrach, z których najważniejsze dla użytkownika będą informacje o cyklu pracy spawarki oraz amperażu danego modelu. W ofercie znajdują się spawarki MMA firmy Esab, Ideal, Magnum, Weldman czy Sherman. Poszczególne urządzenia zostały wzbogacone o dodatkowe funkcje, na przykład o opcję szybkiego rozruchu (Hot Start), system zabezpieczający przed przeciążeniami (VRD) czy stabilizujący łuk elektryczny (Arc Force).

Do spawarek MMA oferujemy również duży wybór elektrod spawalniczych, w tym rutylowe czy celulozowe.

Urządzenia spawalnicze TIG

W ofercie centrum znajdziesz także urządzenia spawalnicze TIG, to jest spawarki przeznaczone do spawania elektrodą wolframową. Nie ulega ona stopieniu, za to rozgrzewa spawane ze sobą powierzchnie. Spawacz używa w trakcie pracy drutu spawalniczego trzymanego w ręce, a elektroda nadtapia go bezpośrednio do jeziorka spawalniczego. Po jego zastygnięciu uzyskuje się trwałą spoinę.

Spawarki TIG mogą pracować z prądem stałym, czyli DC lub przemiennym (AC). O ile w pierwszym przypadku urządzenie sprawdzi się do obróbki stali węglowej lub nierdzewnej, o tyle spawarki na prąd przemienny mogą być z powodzeniem wykorzystywane, gdy w grę wchodzi spawanie aluminium. Możesz wybrać urządzenie, które będzie przystosowane do pracy w obu przypadkach, co będzie z pewnością najbardziej praktycznym rozwiązaniem.

Podobnie, jak urządzenia MIG/MAG czy MMA, także spawarki TIG oferujemy w różnych konfiguracjach. W naszej ofercie znajdziesz modele o maksymalnym prądzie spawania od 150 A do 500 A czy też zasilane jedno lub trójfazowo. Klienci mogą również zdecydować się na zakup chłodnic spawalniczych do TIG-a oraz nowych elektrod wolframowych.

W sprzedaży znajdują się spawarki TIG firm takich, jak Magnum, Ideal czy Esab.

Jak wybrać odpowiednią spawarkę?

Nasz sklep spawalniczy zapewnia Klientom dostęp do najlepszych na rynku spawarek, wraz z pełnym wyposażeniem dodatkowym i niezbędnymi akcesoriami. Dbamy o to, by dobierać modele dla każdego, zarówno pod kątem ich ceny, jak i oferowanych przez producenta parametrów technicznych.

Wszystkie sprzedawane przez nas urządzenia spawalnicze to sprzęt najnowszej generacji, zapewniający użytkownikowi bezpieczną i wydajną pracę w różnych warunkach. Obejmuje je gwarancja producenta, do tego możliwe jest dokupienie jej rozszerzenia.

Gwarantujemy ekspresowe dostawy w 24h!

Warszawa, Kraków, Łódź, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Szczecin, Bydgoszcz, Lublin, Białystok, Katowice, Gdynia, Częstochowa, Radom, Sosnowiec, Toruń, Kielce, Gliwice, Zabrze, Bytom, Rzeszów, Olsztyn, Bielsko-Biała, Ruda Śląska, Rybnik, Tychy, Dąbrowa Górnicza, Płock, Opole, Elbląg? Niezależnie gdzie mieszkasz dostarczymy do Ciebie zakupioną spawarkę ekspresowo!

Popularne marki

Inne kategorie urządzeń spawalniczych

Materiały do urządzeń spawalniczych

Inne proponowane produkty

Nasze poradniki

Filtruj według
Kategorie
Cena
Producenci
więcej... mniej
Filtruj