Osłony spawalnicze

Po co osłona na palec dla spawacza

Osłona na palec dla spawacza to specjalistyczny element wyposażenia chroniący palec spawacza przed iskrami, gorącem i innymi czynnikami ryzyka, które mogą wystąpić podczas procesu spawania.

Taka osłona zwykle jest wykonana z materiałów odpornych na wysoką temperaturę i iskry, takich jak skóra czy specjalne tkaniny ognioodporne.

Dzięki użyciu osłony, spawacz ma możliwość opierania ręki na gorącym elemencie spawanym, co zwiększa precyzję i kontrolę nad procesem, szczególnie ważne podczas spawania metodą TIG. Osłona na palec pomaga zabezpieczyć skórę przed oparzeniami i umożliwia spawaczowi bezpieczne i efektywne wykonywanie pracy.

Dlaczego warto mieć dodatkową osłonę na rękę

Osłona spawalnicza na rękę stanowi istotne uzupełnienie ochrony, której głównym zadaniem jest zabezpieczanie przed oparzeniami i odpryskami metalu, często towarzyszącymi procesowi spawania.

Działa ona jako dodatkowa warstwa ochronna w połączeniu z rękawicami, zwiększając bezpieczeństwo i komfort pracy spawacza. Skoncentrowanie na chronieniu przed oparzeniami i odpryskami, osłona spawalnicza na rękę umożliwia precyzyjne manewrowanie sprzętem spawalniczym, jednocześnie redukując ryzyko urazów.

Osłona spawalnicza na rękę jest zazwyczaj wykonana z materiałów o wysokiej odporności na ciepło takich jak skóra. Niektóre modele posiadają dodatkowo warstwę metaliczną, np. z aluminium. Osłony mogą być także wyprodukowane z zaawansowanych materiałów syntetycznych o właściwościach ognioodpornych, takich jak Kevlar czy Nomex, które oferują lekkość, wytrzymałość i doskonałą ochronę.

Aluminizowana osłona WELDAS 44-3008LB - 44-3008LB - Weldas - 1 Aluminizowana osłona WELDAS 44-3008LB - 44-3008LB - Weldas - 1 2
Brak towaru w magazynie, wydłużony termin realizacji
Osłony spawalnicze

Aluminizowana osłona WELDAS 44-3008LB

Weldas
44-3008LB
35,65 zł
Aluminizowana osłona z włókna szklanego na rękę odbiająca wysoką temperaturę, skóra od wewnątrz.
Pokazano 1-6 z 6 pozycji
Produkt dodany do listy ulubionych.
Produkt został dodany do porównania.