Rękawice spawalnicze

Rękawice spawalnicze WELDAS z licowej skóry koziej 10-1004

10-1004-G
SOFTouch™ rękawice spawalnicze z licowej skóry koziej. Mankiet został wykonany z szarego, trudnopalnego materiału. część dłonicowa wykonana z koziej skóry podwójna skóra w części chwytnej duża miękkość i doskonałe czucie mankiet wykonany z szarego, trudnopalnego materiału
Ostatnie sztuki w magazynie, wysyłka 24h
45,60 zł

Rękawice spawalnicze WELDAS TIG SOFTouch™ 10-1050

10-1050-G
WELDAS TIG SOFTouch™ 10-1050 to uniwersalne rękawice spawalnicze o wysokim komforcie: lico wołowe i kozia skóra, mankiet wykonany z dwoiny bydlęcej. Bezszwowy palec wskazujący dla pełnej kontroli nad drutem spawalniczym.
W magazynie, wysyłka 24h
117,10 zł

Rękawice spawalnicze WELDAS COMFOflex 10-2000

10-2000-G
Rękawica spawalnicza z podszewką COMFOflex® z najwyższej jakości dwoiny bydlęcej. Ognioodporna poduszeczka powietrzna oraz wchłaniająca pot podszewka dostarczają niezwykłego komfortu oraz dodatkowej izolacji.
Brak towaru w magazynie, zapytaj o dostępność
64,95 zł

Rękawice spawalnicze WELDAS COMFOflex 10-2900

10-2900
Najwygodniejsza na świecie rękawica spawalnicza z izolacją powietrzną COMFOflex. Ognioodporna poduszeczka powietrzna oraz wchłaniająca pot podszewka dostarczają niezwykłego komfortu oraz dodatkowej izolacji. Rękawica z podszewką wełnianą oraz COMFOflex dla spawania w wysokich temperaturach.
Brak towaru w magazynie, zapytaj o dostępność
60,00 zł
Pokazano 1-20 z 27 pozycji

Rękawice spawalnicze

Ochrona spawacza przed działaniem wysokich temperatur towarzyszących pracy jest niezwykle ważna. Obok przyłbic oraz odzieży ochronnej należy zaopatrzyć się także w specjalistyczne rękawice spawalnicze. Z tej racji produktów tej kategorii nie mogło zabraknąć również w naszym asortymencie!

Jak wybrać odpowiednie rękawice do spawania?

Decydując się na zakup rękawic do spawania dobrze jest poświęcić nieco uwagi wyborowi najlepszego modelu. Ponieważ ten element odzieży ochronnej ma zazwyczaj najczęstszy kontakt bezpośrednio ze spawarką, jak i powstającymi w trakcie pracy iskrami i wysoką temperaturą, powinien w stu procentach spełniać swoją rolę i zabezpieczać skórę rąk. Materiał, z jakiego wykonane są rękawice spawalnice powinien osłonić dłonie przed oparzeniami. Jak również powinien też być odporny na rozdzieranie czy nieumyślne rozcięcie.

Rękawice do spawania muszą przy tym spełniać normę EN 12477, a tym samym zapewnić użytkownikowi ochronę przed:

  • ciepłem konwekcyjnym,

  • rozgrzanym metalem,

  • uszkodzeniami mechanicznymi.

Ponadto, biorąc pod uwagę precyzję ruchów, jaką musi zachować spawacz, rękawice powinny zapewniać komfort noszenia i możliwość swobodnego poruszania dłońmi.

Rękawice spawalnicze typu A

Wśród rękawic spawalniczych wyróżnia się dwa typy: A oraz B. Pierwszy wariant obejmuje modele, które mają za zadanie zapewnić spawaczowi najwyższy poziom osłony. Te rękawice przede wszystkim chronią skórę przed oparzeniami, a także wszelkiego rodzaju uszkodzeniami mechanicznymi.

Rękawice spawalnicze typu A, ponieważ mają zabezpieczać ręce głównie przed czynnikami termicznymi, są nieco bardziej sztywne w swojej konstrukcji oraz grubsze. Wpływa to na możliwość poruszania dłońmi w trakcie pracy i utrudnia wykonywanie bardziej precyzyjnych ruchów. To sprawia, że ten wariant rękawic ochronnych do spawania jest polecany do pracy przeprowadzanych przede wszystkim metodami MIG/MAG czy MMA. Jeśli szukasz rękawiczek ochronnych odpowiadających parametrom typu A, sprawdź model całodłonicowych rękawic z dwoiny bydlęcej. Wierzchnia część wykonana została z jednego arkusza skóry, przez co cały krój zachowuje dużą wytrzymałość mechaniczną. Wszyta wewnątrz podszewka z miękkiego materiału poprawia komfort noszenia i pozwala skórze oddychać.

Rękawice spawalnicze TIG – typu B

Drugim rodzajem rękawic spawalniczych jest typ B, który z racji swojej konstrukcji bywa też od razu określany jako rękawice TIG. W odróżnieniu od modeli typu A, te charakteryzują się odrobinę niższymi parametrami ochronnymi (chociaż nadal doskonale osłaniają ręce). W zamian jednak oferują użytkownikowi znacznie większą swobodę ruchu – a ta jest w przypadku metody TIG bardzo potrzebna.

Spawanie elektrodą nietopliwą wymaga sporej precyzji. Rękawiczki ochronne powinny zatem być cieńsze i lepiej przylegać do dłoni. Producenci w tym przypadku oferują zatem modele wykonane z mocno garbowanej skóry, która staje się dzięki temu bardziej elastyczna. W naszej ofercie znajdziesz duży wybór specjalistycznych, dających pełną swobodę ruchów akcesoriów. Do takich modeli należą na przykład rękawice spawalnicze Weldas SoftTouch z licowej skóry koziej czy też rękawice tego samego producenta, ale wykonane z surowca cielęcego. Specjalne szycie palców (w tym bezszwowy palec wskazujący czy wzmocniony kciuk) ułatwia utrzymanie spawarki oraz prętów TIG w trakcie spawania.

Wśród modeli tak typu A, jak i B dostępne są również skórzane rękawice spawalnicze długie. Co to oznacza? Nazwa związana jest z przedłużonym mankietem, który sięga znacznie ponad linię nadgarstka. Również ta dłuższa część jest wykonana ze skóry, dzięki czemu rękawice na całej długości zachowują te same parametry ochronne.

Rękawice typu A/B – uniwersalne rozwiązanie?

W naszym asortymencie dostępne są także rękawice typu A/B, czyli łączące w sobie parametry obu rodzajów i nadające się do ogólnego przeznaczenia. Są to jednak modele rzadko spotykane – zazwyczaj spawacze decydują się na przykład na zakup dwóch odrębnych par, by zapewnić sobie odpowiedni poziom ochrony w każdej sytuacji.

Znaczenie materiału

Do szycia rękawic spawalniczych producenci często i chętnie wykorzystują materiał, który bardzo dobrze spełnia się w tej roli, a mianowicie naturalną skórę zwierzęcą. Niektóre modele mogą być również wykonane z włókna szklanego lub kevlarowego lub też składać się z mieszanki wszystkich tych surowców.

Skóra zwierzęca wykorzystywana do szycia rękawic musi być odpowiednio przygotowywana jeszcze na etapie produkcji. Zarówno stopień garbowania, jak i ostatecznie wykończenia składają się w przyszłości na zachowanie przez rękawice spawalnicze odpowiednich właściwości ochronnych. Standardowo wierzchnia część jest wykonana ze skóry licowej, która jest wodoodporna i wytrzymuje działanie temperatury w granicach kilkudziesięciu stopni Celsjusza. Charakteryzuje ją również większa elastyczność i miękkość, w odróżnieniu od dwoiny – skóry szorstkiej i niezwykle odpornej mechanicznie i termicznie.

Wybrane modele w naszym asortymencie są dodatkowo wykończone wewnętrzną wyściółką, zwykle bawełnianą, która nie tylko ochrania skórę przed otarciem, ale też pozwala na odprowadzanie ciepła i potu, które wytwarzają się naturalnie w wyniku podwyższonej temperatury otoczenia.

Popularne marki i przydatne linki

Urządzenia i akcesoria spawalnicze
Popularne Marki
Pozostałe produkty
Filtruj według
Cena
Producenci
więcej... mniej
Filtruj
Produkt dodany do listy ulubionych.
Produkt został dodany do porównania.