Spawarki TIG

78 produktów
1 - 50 of 78
Filtruj produkty :

Uniwersalne i wydajne spawarki TIG

Spawarki TIG dostępne w naszym sklepie internetowym to urządzenia o solidnej konstrukcji dającej możliwość wykorzystywania sprzętu w każdych warunkach. Największą zaletą wymienianą przez zadowolonych z zakupu użytkowników jest uniwersalność zastosowania spawarek tej kategorii. Nadają się do pracy zarówno ze st...

Uniwersalne i wydajne spawarki TIG

Spawarki TIG dostępne w naszym sklepie internetowym to urządzenia o solidnej konstrukcji dającej możliwość wykorzystywania sprzętu w każdych warunkach. Największą zaletą wymienianą przez zadowolonych z zakupu użytkowników jest uniwersalność zastosowania spawarek tej kategorii. Nadają się do pracy zarówno ze stopami aluminium czy niklu, jak i stalą nierdzewną. Pozwalają na uzyskanie precyzyjnego spawu wysokiej jakości na małych i dużych powierzchniach.

Dla kogo spawarka TIG będzie najlepszym wyborem?

Bez względu na to, czy pracujesz w niewielkim warsztacie, czy też potrzebujesz sprzętu do użytku o bardziej przemysłowym charakterze, oferowane przez nas nowoczesne i markowe spawarki TIG zapewnią Ci wygodną i wydajną pracę z możliwością pełnej kontroli efektów spawania. W trakcie pracy z prostownikiem spawalniczym nie będą pojawiały się odpryski, nawet przy pracy w pionie czy nad głową!

Wykorzystaj spawarkę TIG zawsze wtedy, gdy spoiny znajdować się będą w widocznych miejscach. Mała prędkość spawania i brak konieczności stosowania topliwych elektrod pozwala uzyskać gładki, estetyczny efekt o wysokiej jakości łączenia.

Działanie spawarki z funkcją TIG

Profesjonalna spawarka z funkcją TIG działa w oparciu o elektrodę z wolframu, metalu z najwyższym punktem topnienia. Proces spawania przebiega w osłonie gazów obojętnych. Cały system składa się z kilku elementów, wśród których wymienić należy

  • urządzenie (źródło) spawalnicze z przyłączem sieciowym,

  • przewód elektrodowy,

  • przewód zakończony zaciskiem masowym.

W naszej ofercie znajdziesz spawarki TIG w kompletnych zestawach, zawierających dodatkowo niezbędne akcesoria, takie jak zapasowe elektrody, reduktory gazu czy dysze. Oferowane modele w większości przypadków nadają się także opcjonalnie do spawania metodą MMA.

Przebieg spawania metodą TIG

W trakcie spawania metodą TIG prąd doprowadzany jest do elektrody wolframowej. Łuk spawalniczy, rozgrzewa materiały spawane tak, że w wyniku topnienia się ich powierzchni dochodzi do powstania płynnego jeziorka spawalniczego, które po zakrzepnięciu tworzy trwałe połączenie i prowadzi do uzyskania stabilnej spoiny o wysokiej odporności technicznej. Wspomniany gaz osłonowy o obojętnym chemicznie składzie, którym może być argon czy hel, ma natomiast w całym procesie działanie ochronne. Zabezpiecza spawane metale na wypadek ewentualnych zmian zachodzących w wyniku kontaktu z powietrzem czy innymi materiałami z otoczenia. Jednocześnie nie wpływa w żaden sposób ani na elektrodę, ani na powstające połączenie.

Prąd w spawarkach DC i AC/DC

Prąd generuje łuk spawalniczy, który stanowi element inicjujący cały proces łączenia materiałów. W zależności od tego, jakie metale będą poddawane spawaniu metodą TIG, konieczne jest wybranie spawarki działającej na prąd stały (DC) lub przemienny (AC). Modele z pierwszej grupy przeznaczone są do obsługi stali nierdzewnej oraz węglowej. Działające na prąd przemienny znajdują szersze zastosowanie w przypadku aluminium. Mają one zazwyczaj także przełącznik na prąd stały. Spawarki AC/DC to urządzenia bardziej wszechstronne i uniwersalne, które w naszym asortymencie zajmują czołowe miejsce i są chętnie wybierane przez użytkowników szukających możliwie najbardziej funkcjonalnych wariantów.

Oferowane przez nas inwertory spawalnicze TIG dostępne są w różnych wariantach zasilania. W katalogu znajdziesz urządzenia pracujące przy 230 lub 400V oraz spawarki 230/400V marki ESAB. Poszczególne spawarki działają przy natężeniu prądu spawania sięgającego od 5 do 500A, co wpływa między innymi na głębokość wtopienia. Dzięki tak szerokiej gamie produktów zawsze znajdziesz u nas dokładnie to, czego potrzebujesz!

Co należy wiedzieć o chłodzeniu w procesie spawania TIG?

Urządzenia pracujące z wysokim prądem, a do takich należą spawarki TIG, wymagają zastosowania systemu chłodzącego. W tym miejscu na uwagę zasługują wygodne w użyciu chłodnice do TIG-a, które działają z wykorzystaniem cieczy chłodzącej. Płyn, dzięki zamontowanej w urządzeniu pompie, skutecznie schładza uchwyty spawalnicze oraz wszelkie podzespoły mające tendencję do przegrzewania się.

Stosowanie chłodnic cieczy wydłuża żywotność części eksploatacyjnych uchwytu spawalniczego TIG podnosi komfort jego użytkowania. W asortymencie naszego sklepu znajdziesz modele najbardziej cenionych marek. Poręczna budowa sprzętu świetnie sprawdzi się w każdej sytuacji – urządzenia mogą być przenoszone i przewożone tak, by zawsze mieć je pod ręką

Sprawdzony sprzęt spawalniczy w najlepszych cenach

Na rynku dostępne są spawarki TIG takich marek, jak Magnum, Weldman, Sherman czy IDEAL. Co je łączy? Jakość! Wszystkie urządzenia spawalnicze dostępne w naszej ofercie sprzedażowej są wynikiem wytężonej pracy doświadczonych projektantów. Przechodzą szereg testów technicznych, które udowadniają wysoką wydajność sprzętu.

Nie wybieraj spawarek typu no name, które bywają zawodne i niekiedy ulegają awariom już przy pierwszym użyciu. Kupując prostownik spawalniczy znanej firmy zapewniasz sobie wygodę pracy i pewność, że każda spoina będzie wyglądać dokładnie tak, jak tego oczekujesz. 

Dowiedz się więcej

Popularne marki i kategorie w dziale spawarek

Do spawarek TIG
Popularne Marki
Pozostałe produkty 

Zwiń
Więcej

Producenci

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie akceptujesz naszej polityki prywatności prosimy o opuszczenie serwisu.

Akceptuję