Jaka spawarka inwertorowa do 500 zł?

Spawarki inwertorowe, oparte na nowszej technologii, poręczniejsze i zdecydowanie wydajniejsze niż ich transformatorowe odpowiedniki dostępne są w ofertach wielu producentów i importerów. Czy możliwe jest jednak znalezienie urządzeń, które nie tylko spełnią oczekiwania użytkowników, ale też nie przekroczą limitu cenowego wynoszącego 500 złotych? Czy tania spawarka, to dobra spawarka? Postaraliśmy się wybrać najlepsze urządzenia inwertorowe mieszczące się w tej właśnie kwocie! Aby zachować porządek w zestawieniu znajdą się urządzenia z wyposażeniem standardowym (bez dodatkowych akcesoriów).

Urządzenie Magnum Snake 145 IGBT – cena regularna 360 zł

Nasz ranking otwiera model Magnum Snake 145 IGBT do ręcznego spawania stali i innych metali oraz ich stopów. Urządzenie wykorzystuje metodę MMA, to jest spawa z użyciem elektrody otulonej – jest przy tym przystosowane do pracy z elektrodami rutylowymi, kwaśnymi, zasadowymi czy mieszanymi.

Nieduży rozmiar spawarki MMA idzie w parze ze świetnymi możliwościami technicznymi. Cykl pracy wynosi aż 60% przy maksymalnym prądzie spawania 140 A. Pomimo niskiej ceny i niedużych rozmiarów urządzenie zostało wyposażone w niezwykle przydatne funkcje: Hot Start, Anti Stick oraz układ zabezpieczający przed obciążeniami.

Spawarka inwertorowa Ideal Praktik MINI 2100 – cena regularna 369 zł

Urządzenie dostępne jest w absolutnie przystępnej cenie i zachwyca swoimi możliwościami! Model Ideal Praktik MINI 2100 do spawania prądem stałym (DC) metodami MMA oraz TIG to niewielkie urządzenie, które kryje w sobie sporo niespodzianek!

Producent wyposażył spawarkę w wyświetlacz cyfrowy, który ułatwia precyzyjne ustawienie wszystkich parametrów w celu uzyskania jak najlepszej jakości spawania. Funkcja VRD gwarantuje wysoki poziom ochrony przeciwporażeniowej w wilgotnym środowisku, co pozwala na używanie sprzętu także w warunkach terenowych.

Spawarka Weldman ARC 201 – cena regularna 369 zł

To ciekawa alternatywa dla poprzedniego urządzenia. Spawarka Weldman wykorzystuje elektrody otulone o średnicy do 4 mm. Model ten świetnie radzi sobie ze spawaniem stali niskowęglowej, niskostopowej i nierdzewnej oraz materiałów z żeliwa.

W przypadku podłączenia osobnego uchwytu z zaworem gazowym urządzenie przekształca się w spawarkę TIG z dotykowym zajarzeniem łuku – czyli przez potarcie elektrodą wolframową o metal przeznaczony do spawania. Wśród funkcji dodatkowych nie brakuje trybu Hot Start czy Anti Stick.

Spawarka inwertorowa Ideal Praktik 205 Digital – cena regularna 419 zł

Spawarka pracująca przy zasilaniu jednofazowym. Model przeznaczony do spawania prądem stałym za pomocą elektrody otulonej. Na wyróżnienie zasługuje z pewnością tryb zabezpieczenia przed przeciążeniem.

Funkcja szybkiego startu (Hot Start) oraz regulacji dynamiki łuku (Arc Force) zapewnia sprawną pracę w warunkach półprofesjonalnych oraz warsztatowych. Model został także wyposażony w tryb Anti Stick, który ułatwia działanie w przypadku sklejenia elektrody z metalem.

Prostownik spawalniczy Sherman MMA 200 Speedy – cena regularna 458 zł

Spawarka MMA marki Sherman to urządzenie pracujące przy maksymalnym prądzie spawania wynoszącym 200 A i cyklem pracy równym 60%. Prostownik spawalniczy przeznaczony jest do spawania prądem stałym z wykorzystaniem elektrody otulonej. Przy zastosowaniu dodatkowego uchwytu spawarka może też spawać metodą TIG.

Jako urządzenie inwertorowe wykonane w technologii IGBT pracuje wydajnie i pozwala na spawanie stali konstrukcyjnych. W modelu zastosowano dodatkowe funkcje w postaci Anti Stick oraz opcji Hot Start.

Spawarka inwertorowa Ideal Praktik 200 – cena regularna 469 zł

Model godny polecenia ze względu na zastosowane w konstrukcji zabezpieczenia przed przeciążeniem. Spawarka MMA tej klasy pozwala na skuteczne spawanie stali za pomocą elektrod otulonych. Zaletą tego urządzenia jest możliwość pracy w pomieszczeniach oraz na zewnątrz.

Wśród dodatkowych funkcji należy wymienić:

  • Hot Start,
  • Arc Force,
  • Anti Stick.

Limit prądu spawania w tym urządzeniu mieści się w zakresie od 10 do 200 A. To doskonały sprzęt do drobniejszych prac budowlanych czy typowo warsztatowych.

Urządzenie spawalnicze Weldman ARC 225 – cena regularna 489 zł

Niewielka, ale bardzo funkcjonalna spawarka MMA Weldman ARC 225 wykorzystuje do spawania elektrody rutylowe i zasadowe do 5 mm średnicy. Nadaje się do spawania stali wielu gatunków oraz żeliwa.

Prosta budowa i sygnalizacyjny zestaw diod LED pozwala w przejrzysty sposób wykorzystać parametry urządzenia. Producent nie zapomniał o istotnych funkcjach, takich jak Hot Start czy Anti Stick, które usprawniają wykonywanie prac spawalniczych. Zaletą tego modelu jest możliwość stosowania metody TIG – po uprzednim podłączeniu uchwytu z zaworem na gaz. Wygodny pasek pozwala przenosić spawarkę, która doskonale sprawdzi się także w pracach terenowych!

Spawarka inwertorowa Spartus EasyARC 165 – cena regularna 490,77 zł

Proste urządzenie inwertorowe MMA do spawania ręcznego w zakresie od 10 do 160 A. To model stosunkowo lekki, ważący 4 kilogramy i o kompaktowej budowie. Jednocześnie jest to urządzenie o średniej sprawności i cyklu pracy wynoszącym 40% przy maksymalnym prądzie spawania 160 A.

Spawarka jest zasilana jednofazowo. To model nadający się do nieskomplikowanych prac. W urządzeniu zamontowano panel funkcyjny umożliwiający wygodne ustawianie parametrów spawania.

Spawarka Magnum Snake 200 I – cena regularna 508 zł

Zestawienie zamyka najdroższe w rankingu urządzenie, które nieznacznie przekracza ustalony limit, jednak jest z pewnością warte zainteresowania. Mowa o spawarce inwertorowej Magnum Snake 200 I będącej lekkim i poręcznym sprzętem do spawania metodą MMA. Zadowalający poziom sprawności tego modelu (200 A/40%) umożliwia wykonywanie różnego typu prac warsztatowo-naprawczych, również w warunkach terenowych.

Model został przystosowany do spawania stali zwykłych, stali nierdzewnych, stali żaroodpornych czy też żeliwa. Po zmianie uchwytu można używać go do metody TIG Lift.

Podsumowanie

Wybierając urządzenia do powyższego zestawienia kierowaliśmy się zarówno ceną, jak i możliwościami poszczególnych modeli. Łatwo można zauważyć, że w określonych przedziałach cenowych dostępne są spawarki inwertorowe różnych marek, które charakteryzują się bardzo podobną specyfikacją techniczną.

Pomimo niskich cen urządzenia spawalnicze zostały w większości wyposażone w funkcje i dodatkowe moduły najistotniejsze z punktu widzenia spawacza. A to sygnał, że niewielki warsztat czy stanowisko hobbysty można wyposażyć w funkcjonalne urządzenia nawet za mniej niż 500 złotych!