Uchwyty MIG / MAG

44 produktów
1 - 44 of 44
Filtruj produkty :

Uchwyt spawalniczy MIG/MAG

Uchwyt spawalniczy do metody MIG/MAG to osprzęt, którego jakość wykonania i ergonomia mogą w znaczący sposób wpływać na realizowane przez Ciebie prace. W naszej ofercie znajdziesz wydajne i nowoczesne uchwyty do migomatów, które pozwolą w wygodny sposób wykonać nawet najbardziej skomplikowane działania. Za ich pomocą ...

Uchwyt spawalniczy MIG/MAG

Uchwyt spawalniczy do metody MIG/MAG to osprzęt, którego jakość wykonania i ergonomia mogą w znaczący sposób wpływać na realizowane przez Ciebie prace. W naszej ofercie znajdziesz wydajne i nowoczesne uchwyty do migomatów, które pozwolą w wygodny sposób wykonać nawet najbardziej skomplikowane działania. Za ich pomocą przeprowadzisz spawanie elektrodą topliwą z użyciem gazu osłonowego.

Rodzaje i budowa uchwytu spawalniczego MIG/MAG

Zasadniczo uchwyty spawalnicze MIG/MAG dzielą się na dwa rodzaje: chłodzone gazem osłonowym oraz chłodzone cieczą. W obu przypadkach budowa takich elementów jest zbliżona i różni się drobnymi detalami. W przypadku uchwytów chłodzonych systemem gazowym wyróżnia się:

Tego rodzaju modele są zazwyczaj stosowane w półautomatach spawalniczych mniejszych rozmiarów, wykorzystywanych do prac o drobniejszym zasięgu (w tym półprofesjonalnych). Bezpieczny zakres stosowania uchwytów tego typu określa natężenie prądu spawania – system chłodzenia gazem sprawdzi się przy wartościach do maksymalnie 400 A.

Uchwyt spawalniczy MIG/MAG chłodzony cieczą, poza elementami podanymi powyżej ma także wbudowany przewód prądowo-wodny. Wyroby z tej kategorii uważa się za znacznie solidniejsze, ale też nieco cięższe. Biorąc ten fakt pod uwagę, a także wskazanie, by uchwyty z chłodzeniem wodnym wykorzystywać do prac ciągłych przy wysokim natężeniu prądu, tak istotne jest wybranie modelu o rękojeści dobrze leżącej w dłoni.

W ofercie prowadzonego przez nas sklepu internetowego dostępne są uchwyty spawalnicze o różnej długości przewodu. Oczywiście wybór w tym przypadku uzależniony jest od tego, w jakich warunkach wykorzystujesz migomat i czy będziesz wykonywać prace również na świeżym powietrzu – w oddaleniu od gniazdka elektrycznego. Wydaje się, że najbardziej optymalnym wariantem zawsze będzie ten najdłuższy, czyli uchwyt spawalniczy MIG/MAG 5 metrów.

Jaki uchwyt spawalniczy do migomatu wybrać?

W naszej ofercie znajduje się ogromny wybór uchwytów spawalniczych, co może stanowić pewne utrudnienie w przypadku chęci wyboru tego najlepszego. Zadbaliśmy jednak o to, by wprowadzić do asortymentu wyposażenie markowe i solidne – u nas każdy zakup będzie tym dobrym! Dla pewności podpowiadamy także, jakimi kryteriami możesz kierować się przy podejmowaniu decyzji.

Przed zakupem sprawdź, z jaką mocą pracuje Twoja spawarka – to parametr oznaczający obciążenie energetyczne i nowy uchwyt spawalniczy powinien mu odpowiadać (przykładowe oznaczenia związane z maksymalnym prądem spawania względem klasyfikacji MB uchwytu znajdziesz poniżej). Musisz też ustalić, czy Twoja praca jest na tyle intensywna, by wyposażenie było chłodzone cieczą, czy też wystarczy system gazowy.

Ostatnią kwestią, na którą powinieneś zwrócić uwagę jest też długość uchwytu – wielu spawaczy ceni dłuższe przewody, dzięki którym zyskują większą mobilność. Jeśli jednak mówimy o długościach przekraczających 3 metry, konieczne jest upewnienie się, że są one solidnie wykonane i izolowane, by nie dopuścić do spadków napięcia.

Uchwyty spawalnicze MIG/MAG Binzel

Popularną w naszym kraju klasyfikację uchwytów spawalniczych wprowadzono na podstawie urządzeń oferowanych przez firmę Abicor Binzel. W oparciu o oferowane przez nią modele możemy zatem wyróżnić przykładowe uchwyty w standardzie:

  • MB15 czy też MB36, gdzie oznaczenie cyfrowe odnosi się do maksymalnego natężenia prądu spawania, do którego przystosowany jest uchwyt (wartość 15 jest przeznaczona do pracy przy prądzie do około 180 A, a 36 nawet do 350 A); uchwyty tej kategorii są chłodzone powietrzem,

  • MB401 i MB501 – wysokie oznaczenia sugerują również wyższy prąd spawania, który może przekraczać 400 A; uchwyty o tak dużej sprawności są już chłodzone cieczą i, jak podaliśmy wyżej, stosowane są do pracy ciągłej i ogólnie przemysłowej.

W naszej ofercie dostępne są najpopularniejsze modele uchwytów spawalniczych marki Abicor Binzel. Jeśli jesteś zainteresowany produktami tej marki, w sklepie zamówić możesz wybrane urządzenie z linii MB Grip z krótką i wygodną rękojeścią. Zastosowany w konstrukcji przegub kulowy zapewnia swobodę ruchu przy zachowaniu maksymalnego poziomu precyzji. Z kolei modele MB Evo wyposażone zostały w dwuczęściową rękojeść, która przybiera do tego formę stożka – taka budowa znacznie poprawia ergonomię elementu. W sprzedaży znajduje się ponadto uchwyt ABIMIG Grip z nowoczesnym systemem obiegu chłodzenia dla jeszcze większego komfortu spawacza. Jest on przy tym niezwykle lekki, przez co nie obciąża nadgarstka nawet przy intensywnym użytkowaniu.

Uchwyty do migomatów pozostałych producentów

Do asortymentu wprowadziliśmy także uchwyty spawalnicze MIG/MAG innych producentów. W sprzedaży znajduje się wyposażenie takich marek, jak ESAB czy Spartus. W przypadku pierwszej firmy oferujemy modele z serii MXL, które skierowane są przede wszystkim do komercyjnego zastosowania. Przystępna cena uchwytów ESAB zachęca do zapoznania się z ich możliwościami i pozostania przy nich na dłużej!

Spartus zapewnia użytkownikom dostęp do rozbudowanego katalogu uchwytów spawalniczych MIG/MAG. Oferowane w kilku różnych wariantach są doskonałą odpowiedzią na złożone potrzeby spawaczy. Starannie wykonane z komponentów najwyższej klasy są odporne nawet przy intensywnej eksploatacji. W zależności od przeznaczenia, Spartus udostępnia warianty do spawania ręcznego oraz maszynowe, które najczęściej stosowane są już na rozbudowanych stanowiskach pracy w większych zakładach produkcyjnych czy serwisowych.

Konstrukcyjnie akcesoria Spartus opierają się najczęściej na budowie z przegubem kulowym, który jest już przez naszych Klientów znany i doceniany. Możemy śmiało powiedzieć, że w tym przypadku jakość idzie w parze z bardzo korzystnymi cenami, a zadowolenie użytkownika rośnie wraz z czasem pracy z tymi uchwytami!

Masz problem z wyboru najlepszego dla siebie uchwytu? Koniecznie skontaktuj się z naszym doradcą, który pomoże znaleźć odpowiednie wyposażenie. Każdy oferowany przez nas produkt jest nowy, pozbawiony wad i objęty gwarancją producenta.

Popularne marki i przydatne linki

Polecane produkty i kategorie

Popularne Marki

Pozostałe kategorie

Zwiń
Więcej

Producenci

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie akceptujesz naszej polityki prywatności prosimy o opuszczenie serwisu.

Akceptuję