Co warto mieć w warsztacie – poznaj zestaw narzędzi Neo Tools!

Zastanawiasz się, jakiego wyposażenia nie może zabraknąć w warsztacie? Poznaj nasze wskazówki, by zawsze mieć na stanowisku pracy niezbędny sprzęt! Każdy z pewnością przyzna, że tworzenie od podstaw lub uzupełnianie wyposażenia swojego warsztatu to ogromna frajda! A na pewno jeszcze większa, jeśli wśród nowych akcesoriów znajdą się produkty takie, jak zestaw narzędzi Neo Tools. Co jeszcze warto mieć na swoim profesjonalnym czy też hobbystycznym stanowisku warsztatowym?

Nawet niewielki warsztacik, który prowadzisz na własny użytek w piwnicy czy w przydomowym garażu powinien być wyposażony w meble warsztatowe. Nikt nie mówi oczywiście o kupowaniu kilkunastu regałów i szaf, które tylko „zagracą” pomieszczenie. W większości wypadków wystarczy dobrać jedną, czasem dwie szafki narzędziowe, w których pomieścisz poszczególne elektronarzędzia, akcesoria, narzędzia ręczne i wszystkie pozostałe drobiazgi, które zawsze gromadzą się w trakcie pracy.

W sprzedaży znajdują się szafki na narzędzia w wielu rozmiarach, ale też o często niezwykle rozbudowanej funkcjonalności. Jeżeli już dysponujesz własnym wyposażeniem, możesz wybrać meble warsztatowe dostosowane do wielkości pomieszczenia i umożliwiające schowanie w nich całego sprzętu. Inaczej wygląda zakup w sytuacji, gdy dopiero rozbudowujesz i na nowo wyposażasz swoje miejsce pracy. Wówczas możesz zdecydować się na już skompletowaną szafkę narzędziową!

Modele oferowane przez markę Neo Tools, takie jak szafka Basic z 6 szufladami i zestawem narzędzi mogą zapewnić Tobie lub Twoim pracownikom dostęp do wszystkich niezbędnych na początku akcesoriów.

Poza szafkami narzędziowymi w Twoim warsztacie powinny znaleźć się także inne elementy meblowego wyposażenia. Może to być leżanka warsztatowa, która pozwoli wygodnie pracować nawet w trakcie naprawy podwozia samochodu lub też wózek warsztatowy. Ten drugi to świetna opcja, jeśli pracujesz w naprawdę dużym obiekcie i musisz przenosić urządzenia i narzędzia po całym pomieszczeniu. Taki wózek ułatwia transportowanie nawet dużych ciężarów praktycznie bez większego wysiłku.

Zestawy narzędziowe

Skoro była już mowa o odpowiednim wyposażeniu warsztatu w meble i sprzęt uzupełniający, pora omówić kolejną palącą kwestię, czyli zakup narzędzi. Nie warto kupować od razu wszystkiego, co tylko wpadnie Ci w oko, ale przynajmniej do pewnego stopnia zaplanować, czego tak naprawdę potrzebujesz.

Niektórzy decydują się na zakup narzędzi pojedynczo, dobierając poszczególne akcesoria względem planowanych prac, które będą wykonywać w najbliższym czasie. Nie jest to najgorsze z możliwych rozwiązań i z pewnością ułatwia doposażenie warsztatu przy mocno ograniczonym budżecie. Naszym zdaniem dużo lepszym podejściem jest jednak kupowanie gotowych zestawów narzędziowych. Dlaczego? Ponieważ, pomimo wyższej ceny niż w przypadku pojedynczych elementów, nadal ponosisz spore oszczędności!

Na jakie zestawy warto zwrócić uwagę? Możesz zdecydować się na komplet narzędzi jednego typu, na przykład wkrętaki czy klucze nasadowe w kilku wariantach rozmiarowych. Takie zestawy narzędziowe są doskonałym wyposażeniem dla osób wyjątkowo często wykonujących określone prace, na przykład montażowe. Neo Tools oferuje w tym zakresie bardzo wiele ciekawych produktów, wśród nich chociażby mobilną skrzynkę dla elektryka, w której znajdują się typowo „branżowe” elementy.

Inną możliwością jest zakup zestawu o bardziej wszechstronnym charakterze. Uniwersalny komplet narzędzi, w którym znajdzie się miejsce dla najważniejszych i najczęściej używanych elementów może okazać się ponadto doskonałym prezentem dla każdego majsterkowicza. Kolejną zaletą kompletów narzędzi jest ich opakowanie – markowy sprzęt jest zwykle dostarczany przez producenta w trwałym etui. Może to być skrzynka, walizka czy też podręczny stojak.

Tablice narzędziowe

Skoro udało Ci się wyposażyć warsztat w niezbędne meble, a do tego skompletowane zostały najważniejsze narzędzia, warto pomyśleć o wygodnym przechowywaniu tych, po które sięgasz najczęściej. Co polecamy?

Niezwykle przydatne okazują się tablice narzędziowe. To konstrukcje przypominające swoim wyglądem niewielkie ścianki – które zresztą montuje się właśnie na ścianach. W zależności od tego, jaki efekt chcesz uzyskać, możesz swoją tablicę wyposażyć w dodatkowe elementy. Tymi najdrobniejszymi są specjalne uchwyty na narzędzia ręczne. Konstrukcja tablicy narzędziowej pozwala zwykle na dowolne rozmieszczenie haczyków. Ułatwia to odwieszanie narzędzi i tym samym ich porządkowanie.

Równie ciekawym wariantem wyposażenia tablicy narzędziowej są kuwety warsztatowe. To pojemniki wykonane z trwałych tworzyw sztucznych, służące do przechowywania różnych akcesoriów – począwszy od drobnicowych elementów, takich jak śrubki, gwoździe czy kołki, aż po nieco większe taśmy, narzędzia ręczne i podobne przedmioty. Kuwetki narzędziowe mogą być dowolnie zestawiane i nie tylko podwieszane na tablicach, ale też traktowane jako pojemniki usprawniające organizację na stanowisku pracy. Są ponadto dostępne w różnych kolorach i rozmiarach – możesz zestawiać je ze sobą właściwie w każdy możliwy sposób.

Bezpieczne przechowywanie i transport – skrzynki narzędziowe

Skrzynka na narzędzia może okazać się wyposażeniem, którego po prostu nie powinno zabraknąć w żadnym warsztacie. Jest funkcjonalna i możesz używać jej na różne sposoby. Te większe modele sprawdzą się świetnie jako „zminimalizowany” warsztat – przechowuj w nich narzędzia, po które sięgasz najczęściej. Z takiego rozwiązania korzystają też osoby, które nie mają do dyspozycji odrębnego pomieszczenia warsztatowego, ale chcą w domowych warunkach przechowywać w jednym miejscu swoje narzędzia i akcesoria.

Główną rolą skrzynki na narzędzia jest możliwość transportowania w niej potrzebnego sprzętu – na przykład na plac budowy, na czas prac wykonywanych u klienta czy też w dowolnych innych sytuacjach. Jeśli potrzebujesz naprawdę wielu akcesoriów, do tego przewozisz ze sobą elektronarzędzia, dobrym pomysłem jest zakupienie kilku skrzynek w różnych rozmiarach. Ciężkie wyposażenie bez trudu przetransportujesz za pomocą modułowych skrzyń, które mają podstawy jezdne. Przypominają wówczas walizki podróżnicze i z pewnością są równie wygodne i odciążające.

Skrzynki nie zawsze jednak sprawdzają się przy przechowywaniu i transportowaniu bardzo małych elementów. Osoby pracujące w branży remontowej, budowlanej, ale też elektrycy i elektronicy korzystają dlatego z nieco mniejszych, ale nadal bardzo przydatnych organizerów warsztatowych. Dostępne w formie wąskich walizeczek z wewnętrznymi przekładkami (montowanymi na stałe lub ruchomymi) pozwalają szybko zorganizować wszystkie drobne elementy.

Urządzenia, które mogą się przydać

Co jeszcze warto zakupić do swojego warsztatu? Wszystko zależy od tego, ile czasu w nim spędzasz i jakie prace wykonujesz. Do tego dobrze jest wziąć pod uwagę warunki otoczenia w takim obiekcie/pomieszczeniu. Pracujesz w garażu, w którym zimą nie ma ogrzewania? Na wyposażeniu warsztatu powinna zatem znaleźć się nagrzewnica. To urządzenie o stosunkowo niewielkich rozmiarach, a sporej wydajności i funkcjonalności. Za jej pomocą dogrzejesz przestrzeń, a także wykorzystasz ją do wstępnego podsuszenia ścian po remoncie.

Drugim bardzo przydatnym w warsztacie urządzeniem może być myjka ciśnieniowa. Sprzęt o takim charakterze poradzi sobie praktycznie z większością zabrudzeń, w tym z plamami po smarach i olejach. O takie nietrudno w warsztacie czy garażu – oczywiście myjka przyda się także do wykonania szeregu innych prac porządkowych, na przykład w ogrodzie.

W warsztacie warto dbać o regularne utrzymywanie porządku. Wykonujesz prace stolarskie? Szlifujesz metal lub inne materiały? Dużo wygodniejsze i szybsze będzie odkurzenie podłogi zamiast tradycyjnego zamiatania. Z doświadczenia jednak wiemy, że domowe odkurzacze nie radzą sobie z intensywnymi zabrudzeniami. Do codziennego oczyszczania miejsca pracy wybieraj zatem odkurzacze przemysłowe lub warsztatowe. Wybierając najlepszy wariant zwróć uwagę na moc urządzenia, pojemność zbiornika na zanieczyszczenia oraz dodatkowe funkcje. Odkurzacze tego rodzaju mogą często pracować nie tylko na sucho, ale i na mokro, dając szansę na naprawdę dokładne porządkowanie!

Szukasz spawarki lub akcesoriów? Mamy wszystko czego potrzebujesz!

Powiązane produkty

Odkurzacz warsztatowy Graphite 1500 W 30 l - 59G607 - Graphite - 1 Odkurzacz warsztatowy Graphite 1500 W 30 l - 59G607 - Graphite - 1 2
Brak towaru w magazynie, wydłużony termin realizacji
Odkurzacze przemysłowe i warsztatowe

Odkurzacz warsztatowy Graphite 1500 W 30 l

Graphite
59G607
776,97 zł
Wysokiej klasy odkurzacz warsztatowy Graphite z silnikiem o mocy 1500 W, przeznaczony do szybkiego i skutecznego usuwania urobku po pracach warsztatowych, na sucho i mokro.

Komentarze (0)

Brak komentarzy. Skomentuj jako pierwszy/pierwsza!

Nowy komentarz

Odpowiadasz na komentarz