Nagrzewnice warsztatowe

28 produktów
1 - 28 of 28
Filtruj produkty :

Nagrzewnice przemysłowe

W asortymencie naszego sklepu internetowego ze sprzętem warsztatowym dostępne są wydajne i skuteczne w każdej sytuacji nagrzewnice przemysłowe. To urządzenia pozwalające na szybkie dogrzanie pomieszczeń, nawet takich o znacznej wielkości. Z tego powodu znajdują zastosowanie zarówno w przestrzeni przemysłowej czy budowlan...

Nagrzewnice przemysłowe

W asortymencie naszego sklepu internetowego ze sprzętem warsztatowym dostępne są wydajne i skuteczne w każdej sytuacji nagrzewnice przemysłowe. To urządzenia pozwalające na szybkie dogrzanie pomieszczeń, nawet takich o znacznej wielkości. Z tego powodu znajdują zastosowanie zarówno w przestrzeni przemysłowej czy budowlanej, jak i w domowej – są niezastąpione, gdy z różnych powodów nie można wykorzystać w danym momencie standardowych systemów grzewczych.

Jak i gdzie stosować nagrzewnice?

Nagrzewnice są urządzeniami sprawdzającymi się przede wszystkim w budownictwie. To niezastąpione wsparcie zarówno służące do ogrzewania pomieszczeń, jak i przyspieszające proces wysychania tynków czy farb w remontowanych i budowanych obiektach.

Jako sprzęt stosunkowo kompaktowych rozmiarów nagrzewnice przemysłowe mogą być bez problemu transportowane i przenoszone w zależności od bieżących potrzeb użytkownika. Sprawdzają się w warsztatach, garażach, halach przemysłowych czy też w namiotach, na przykład w czasie organizowanych zimą jarmarków czy stoisk sprzedaży. W wybranych modelach zastosowane zostało zabezpieczenie w postaci klasy IPX4 określającej stopień ochrony przed wodą. Oznacza to, że takie nagrzewnice mogą być podłączane także na wolnym powietrzu, również w czasie niewielkich opadów atmosferycznych.

Skuteczność nagrzewnicy wynika w znacznym stopniu ze sporej mocy maszyny, przez co dogrzanie przestrzeni jest bardzo szybko odczuwalne. Pomimo tego większość modeli jest dostosowana do typowego zasilania jednofazowego, co znacznie ułatwia możliwość ich wykorzystania.

Rodzaje nagrzewnic

Nagrzewnice można podzielić na kilka rodzajów, przede wszystkim biorąc pod uwagę typ zasilania czy też paliwa. Wśród urządzeń można w ten sposób wymienić:

  • nagrzewnice elektryczne,

  • nagrzewnice olejowe,

  • nagrzewnice gazowe,

  • nagrzewnice wodne,

  • nagrzewnice na paliwo stałe – na przykład na pellet.

Można ponadto podzielić ten rodzaj urządzeń na sprzęt z odprowadzaniem spalin lub bez tej funkcji. Poszczególne modele mogą być wyposażone również w reduktory czy termostaty, które wpływają na wygodę i bezpieczeństwo użytkowania. Wśród mankamentów takiego sprzętu wymienia się zasadniczo jedną wadę: nagrzewnice, w odróżnieniu od klasycznych grzejników, po wyłączeniu nie utrzymują ciepła. Biorąc jednak pod uwagę kwestię używania ich jako tymczasowego źródła ogrzewania nie wiąże się to z poważniejszymi przeciwwskazaniami do zakupu.

W naszej ofercie dostępne są obecnie cieszące się największą popularnością warianty, czyli nagrzewnice olejowe, elektryczne oraz nagrzewnice gazowe.

Nagrzewnice olejowe

Oferowane przez nas nagrzewnice olejowe są chętnie wybieranymi urządzeniami, dość popularnymi w środowisku budowlanym, gdzie sprawdzają się przy dogrzewaniu pomieszczeń i placów budowy oraz wykorzystywane są w procesie dosuszania. Jak wskazuje ich nazwa, substancją zasilającą jest w tym przypadku paliwo płynne – olej napędowy lub olej opałowy, ale też nafta, w zależności od modelu czy producenta urządzenia.

Dostępne w naszym asortymencie urządzenia olejowe marki GEKO to nagrzewnice z odprowadzaniem spalin, co podnosi ich funkcjonalność. Taki system umożliwia bowiem włączanie nagrzewnicy także w pomieszczeniach zamkniętych, w tym takich, w których przebywają ludzie. Sprzęt tego rodzaju polecamy zatem szczególnie jako formę dogrzewania wszelkiego rodzaju magazynów, hal produkcyjnych, a także biur, gdzie w zimowe miesiące może dochodzić do awarii ogrzewania centralnego.

Nagrzewnice olejowe wyposażone w termostat to wygodna opcja, jeśli lubisz kontrolować temperaturę – niewielki moduł umożliwi Ci ustawienie optymalnych parametrów. Taką funkcję znajdziesz w modelach Neo Tools, które mogą być dodatkowo użytkowane także na zewnątrz, przy niewielkich opadach. Zainstalowany czujnik płomienia gwarantuje również odcięcie zasilania urządzenia, jeśli w zbiorniku zabraknie paliwa.

Nagrzewnice gazowe

Jeśli szukasz taniego w eksploatacji sprzętu, koniecznie zwróć uwagę na ofertę nagrzewnic gazowych. Działają one na bardzo podobnych zasadach, jak modele olejowe. Różni je oczywiście rodzaj paliwa – w tym przypadku wykorzystywany jest gaz LPG. Jest to ciągle tani materiał, co znacznie wpływa na przyszłe koszty eksploatacji.

Decydując się na korzystanie z nagrzewnicy gazowej należy w szczególności zadbać o odpowiednią wentylację pomieszczenia, w którym mogą przebywać ludzie czy zwierzęta. W trakcie pracy takie urządzenie nie generuje bowiem spalin, ale dwutlenek węgla, którego nadmiar w powietrzu może doprowadzić do zaczadzenia. Sprawny system wentylacyjny będzie również zapobiegał nadmiernemu zawilgoceniu powierzchni – ogrzewanie za pomocą nagrzewnicy gazowej prowadzi do powstawania pary wodnej, która w źle wietrzonym pomieszczeniu będzie wnikać w ściany, stropy czy podłogi.

W naszej ofercie dostępne są nagrzewnice gazowe takich marek, jak GEKO czy Neo Tools. Urządzenia są wyposażone w reduktory ciśnienia, systemy zabezpieczeń przed przegrzaniem czy też zapłon piezoelektryczny, dzięki któremu następuje niemal natychmiastowe uruchomienie.

Nagrzewnice elektryczne

W przypadku zamkniętych pomieszczeń, gdzie mogą być też problemy z wentylacją możesz bez obaw uruchomić nagrzewnicę elektryczną. Nie wykorzystuje ona żadnego typu paliwa, a więc jej używanie nie wiąże się z generowaniem spalin. Doskonale nadaje się zatem do dogrzania obiektów o małej i średniej powierzchni, takich jak sklepy czy na przykład saloniki prasowe. Sprawdzą się ponadto jako nagrzewnice do warsztatu czy system dogrzewający garaże i piwnice.

Nagrzewnice zasilane prądem są przystosowane do pracy w trybie ciągłym – ponieważ nie wykorzystują łatwopalnego paliwa, nie stanowią też zagrożenia wybuchem, a przed przegrzaniem i awarią chroni je mocna konstrukcja.

Nagrzewnica do warsztatu, firmy, garażu – jaką wybrać?

Jeżeli właśnie planujesz zakup nowej nagrzewnicy i zastanawiasz się, który rodzaj najlepiej sprawdzi się w Twoim przypadku, zrób krótkie podsumowanie – jak wielką powierzchnię chcesz dogrzać? Czy w przypadku pomieszczenia zamkniętego masz dostęp do sprawnej wentylacji? Jak często będziesz użytkować takie urządzenie? Nagrzewnica na olej lub nagrzewnica na gaz będą wymagały stałego dostępu do paliwa, w przypadku nagrzewnicy elektrycznej natomiast należy rozważyć, czy opłacalne jest pobieranie znacznej ilości energii elektrycznej w przypadku ogrzewania dużego pomieszczenia.

Bez względu na to, jakie „za i przeciw” wymienisz, w naszym sklepie internetowym znajdziesz dokładnie taki sprzęt, jakiego oczekujesz!

Popularne marki i przydatne linki

Materiały do urządzeń spawalniczych
Popularne Marki
Pozostałe kategorie
Zwiń
Więcej

Producenci

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie akceptujesz naszej polityki prywatności prosimy o opuszczenie serwisu.

Akceptuję