Lista produktów producenta: FRONIUS

Urządzenia marki Fronius

W asortymencie naszego sklepu internetowego dostępne są urządzenia marki Fronius. To długoletni i sprawdzony producent systemów spawalniczych i sprzętu doskonałej klasy. Do naszej oferty sprzedażowej trafiły spawarki Fronius cieszące się niesłabnącym zainteresowaniem ze strony spawaczy.

Więcej

Urządzenia marki Fronius


W asortymencie naszego sklepu internetowego dostępne są urządzenia marki Fronius. To długoletni i sprawdzony producent systemów spawalniczych i sprzętu doskonałej klasy. Do naszej oferty sprzedażowej trafiły spawarki Fronius cieszące się niesłabnącym zainteresowaniem ze strony spawaczy.


Poznaj bliżej historię marki Fronius


Historia marki zaczyna się w 1945 roku. W Austrii, w miasteczku Pettenbach Günter Fronius założył rodzinne przedsiębiorstwo. Z początku działania tej niewielkiej firmy skoncentrowane były na projektowaniu i produkcji prostowników, które pozwalały przywrócić akumulatorom samochodowym tak potrzebną energię. Tuż po wojnie dostęp do baterii tego rodzaju był mocno ograniczony, zatem oferta firmy szybko zdobyła uznanie ze strony klientów. Zaletą urządzeń Froniusa była stosunkowo prosta budowa przy jednoczesnej sporej funkcjonalności.


W oparciu o konstrukcję swoich prostowników już w 1950 roku właściciel marki opracował modele transformatorowych urządzeń spawalniczych, które pozwoliły firmie zaistnieć na rynku i stopniowo, ale skutecznie się rozwijać.


Obecnie przedsiębiorstwem zarządza już trzecie pokolenie rodziny, a sama oferta marki znacznie się rozszerzyła. Obok rozbudowanych systemów spawalniczych także fotowoltaika przyciągnęła uwagę inżynierów pracujących dla tego producenta. Współcześnie władze Fronius wolą określać firmę mianem high-tech, bo nie da się ukryć, że nowoczesne i optymalne zarządzanie szeroko rozumianą energią stało się jej priorytetem.


Fronius dla spawalnictwa


Spawanie pozostaje dla firmy Fronius ciągle dziedziną interesującą i inspirującą do szukania nowych i optymalnych rozwiązań. Z tego względu marka nieustannie inwestuje w rozwój technologii spawania łukowego. Co ważne, w ramach swojej działalności zajmuje się nie tylko systemami zrobotyzowanymi, ale też urządzeniami przeznaczonymi do typowego, ręcznego opracowania metalu.


W przypadku spawania zrobotyzowanego katalog Fronius naprawdę imponuje swoją zawartością. Marka oferuje szereg udogodnień i złożonych systemów dla praktycznie każdej branży, zapewniając również ściśle dostosowaną, indywidualną obsługę dopasowaną do jasno określonych potrzeb danego klienta. Swoim użytkownikom dostarcza wysokowydajne urządzenia MIG/MAG o ustabilizowanej, znacznej prędkości podawania drutu przy zachowaniu powtarzalności spoin w każdej sytuacji. W ofercie znajdują się ponadto systemy jednodrutowe MIG/MAG, zautomatyzowane urządzenia spawalnicze dla metody TIG czy też szereg modułów oraz sprzętu peryferyjnego. Klienci mogą również skorzystać z precyzyjnych maszyn przeznaczonych do łukowego spawania plazmowego.


Równie interesujący okazuje się także asortyment urządzeń do spawania ręcznego. Rozbudowana oferta migomatów Fronius, wraz z dostosowanymi do nich uchwytami spawalniczymi pozwala bez większego trudu dobrać urządzenie o prostej obsłudze i przemysłowych wręcz możliwościach. Uzupełnieniem katalogu produktowego są spawarki TIG marki Fronius oraz urządzenia przeznaczone do spawania ręcznego z użyciem elektrody otulonej (MMA).


Spawarka inwertorowa Fronius – jakość, na którą warto sobie pozwolić


Chociaż pierwsze urządzenia spawalnicze producenta były klasycznymi, transformatorowymi modelami, marka szybko rozwinęła swoje możliwości i ofertę. Obecnie w sprzedaży, w tym także w naszym asortymencie znajdują się już nowoczesne, wszechstronne i oszczędne spawarki inwertorowe Fronius. W odróżnieniu od swoich poprzedniczek opierających się na transformatorach są to już urządzenia niemal bezawaryjne, bardzo wygodne w obsłudze i trwałe.


Jeśli poszukujesz sprzętu spawalniczego wysokiej klasy, którego cena nie będzie przy tym odstraszająca, inwestycja w zakup wybranego modelu marki Fronius wydaje się naprawdę dobrą decyzją!


Kompaktowa spawarka MMA TransPocket 180/EF to, jak sugeruje producent, urządzenie o właściwie niezniszczalnej obudowie i solidnym wnętrzu. Z jego pomocą przeprowadzisz spawanie z wykorzystaniem elektrody otulonej sprawnie i bez większych trudności – nawet jeśli dopiero uczysz się tej metody! Wśród najważniejszych cech tego modelu należy wymienić przede wszystkim wykorzystanie technologii PFC, dzięki której spawarka będzie pracować bez zarzutu i strat energii nawet z przewodami o długości 100 metrów. Fronius zadbał o wygodę i komfortową pracę również poprzez wdrożenie w tym modelu funkcji takich, jak Soft-Start (w celu uzyskania stabilizacji łuku), Anti-Stick (wyłączającej spawarkę w chwili zwarcia elektrody z metalem) czy Hot-Start, która ułatwia spawanie elektrodami z dodatkiem rutylu i celulozy.


Spawarka 3 w 1 dla jeszcze większej precyzji


Spawanie ręczne to zawsze praca wymagająca i mająca przynosić konkretne efekty. Nie zawsze możesz stwierdzić, z której metody będziesz korzystać przy danej pracy, ale dla Fronius to nie problem. Rozwiązaniem są bowiem spawarki typu 3 w 1. Model TransSteel 2200C pomoże Ci zrealizować każde zadanie i to dowolną, wybraną przez Ciebie metodą.


W lekkim, ważącym niewiele ponad 15 kilogramów urządzeniu spawalniczym znajdziesz swojego niezawodnego pomocnika. Błyskawicznie i bez przestojów przełączysz tryb pracy pomiędzy dostępnymi metodami, a także zapiszesz najchętniej i najczęściej stosowane ustawienia parametrów.


Koniecznie sprawdź całą ofertę urządzeń Fronius, a w razie wątpliwości skontaktuj się z naszym doradcą!

Zwiń
1 - 3 of 3

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie akceptujesz naszej polityki prywatności prosimy o opuszczenie serwisu.

Akceptuję