Zwrot towaru

Od 25 grudnia 2014 r. w związku z wejściem w życie ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta (Dz.U. 2014 poz. 827) art. 27, konsumentom przysługuje 14 dni na zwrot zakupionego towaru bez podania przyczyny.

Czas na odstąpienie od umowy : 14 dni

Ważne :

  1. Konsument pokrywa wszystkie bezpośrednie koszty zwrotu rzeczy (np. koszty opakowania, zabezpieczenia, nadania).
  2. Konsument jest odpowiedzialny wobec sprzedawcy za zmniejszenie wartości rzeczy w związku z korzystaniem z niej w nieodpowiedni sposób. Ma prawo zbadać charakter, cechy i funkcjonowanie towaru w taki sposób, w jaki mógłby to uczynić w sklepie stacjonarnym. Nie może jednak używać rzeczy w sposób nieograniczony. Jeśli tak robi, przedsiębiorca ma prawo obciążyć go dodatkowymi kosztami w związku ze zmniejszeniem wartości towaru.

Przykład : Klient zakupując spawarkę ma prawo do jej podłączenia, ale nie ma możliwości spawania.

Pobierz >> Wzór zwrotu towaru

Sposoby dokonania zwrotu towaru - odstąpienia od umowy :

Klienci zarejestrowani, posiadający konto w Centrumspawalnicze.pl

  1. Zaloguj się na stronie Centrumspawalnicze.pl, 
  2. Przejdź do zakładki Moje konto -> Historia zamówień
  3. W szczegółach wybranego zamówienia wybierz produkty do zwrotu, wpisz wyjaśnienie zwrotu i potwierdź zwrot

Po dokonaniu zwrotu w zakładce Moje konto -> Zwroty towarów pojawi się dokument potwierdzający zwrot wraz z numerem RMA. W dokumencie tym znajdują się szczegóły dotyczące zwrotu.

Klienci niezarejestrowani (Zakupy jako Gość)

  1. Przejdź do formularza kontaktowego w zakładce „Kontakt”.
  2. Jako temat wybierz "Zwroty i reklamacje"
  3. Wpisz swoj adres e-mail
  4. Podaj numer zamówienia w którym znajdował się reklamowany towar
  5. Wypełnij treść wiadomości, podaj nazwę reklamowanego produktu oraz opisz rodzaj usterki

 

Potwierdzenie zwrotu oraz adres na jaki należy wysłać produkt zostaną podane przez Biuro Obsługi Klienta. Zwrotu można dokonać również drogą mailową pod adresem sklep@centurmspawalnicze.pl wysyłając odpowiedni formularz odstąpienia od umowy.

Do przesyłki zwrotnej należy dołączyć pisemne oświadczenie o odstąpieniu od umowy oraz numer konta, na jaki Firma Transportowo-Handlowa SPIDMAR ma zwrócić zapłatę. Jeżeli towar spełnia wymienione w tym punkcie wymagania, zostanie wystawiona faktura korygująca. Oryginał i kopia faktury zostaną wysłane do Klienta listem priorytetowym. Klient powinien odesłać podpisaną kopię faktury korygującej do Firmy Transportowo-Handlowej SPIDMAR. Niezwłocznie po jej otrzymaniu, Firma Transportowo-Handlowa SPIDMAR dokona zwrotu zapłaty na wskazane konto Klienta.


Producenci

Informacje o zakupach

Informacje o dostawie

Informacje o nas

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Jeżeli nie akceptujesz naszej polityki prywatności prosimy o opuszczenie serwisu.