Reduktor gazu tlen Perun RBT - 1

Reduktor gazu acetylen Perun RBT - 1 jest reduktorem bezdźwigniowym o zmiennej regulacji ciśnienia wylotowego.

W212-6301

208.95 zł brutto

Dostępność : Czas oczekiwania do 3 dni


Reduktory butlowe jednostopniowe typu RB są reduktorami bezdźwigniowymi o zmiennej regulacji ciśnienia wylotowego. Reduktory te pozwalają na obniżanie ciśnienia gazów pobieranych z butli do wymaganego ciśnienia wylotowego (roboczego) oraz zapewniają samoczynne utrzymanie tego ciśnienia na możliwie stałym poziomie niezależnie od zmian ciśnienia wlotowego. Reduktory typu RB przystosowane są do następujących gazów: tlen, acetylen, wodór, powietrze sprężone, azot, dwutlenek węgla, argon, hel i propan-butan. Reduktory wyposażone są w zawory bezpieczeństwa, przez które przy wzroście ciśnienia wylotowego ponad dopuszczalne, zostaje wypuszczony nadmiar gazu z komory ciśnienia wylotowego na zewnątrz.

Reduktory mają jednakową konstrukcję, lecz zależnie od rodzaju gazu, dla którego są przeznaczone, mają różne wymiary elementów wewnętrznych i przyłączeniowych. Nakrętki łącznikowe do gazów palnych mają lewe gwinty i są oznaczone nacięciem na sześciokącie. W reduktorach acetylenowych, jako przyłączenie do butli, stosowane jest jarzmo ze śrubą. Maksymalne ciśnienia wlotowe i wylotowe reduktora oznaczone są, na manometrach, czerwoną kresą.

Zastosowanie

Reduktory butlowe jednostopniowe służą do obniżania ciśnienia gazów pobieranych bezpośrednio z butli lub baterii butli do wymaganych ciśnień roboczych. Reduktory te w razie braku specjalnych reduktorów sieciowych mogą być przyłączone do sieci rurociągów. Reduktory do tlenu typ RBT-1 mają zastosowanie do wszystkich najczęściej spotykanych prac spawalniczych : do spawania blach o grubości do 20 mm, do cięcia blach o grubości do 200 mm oraz innych procesów, jak : podgrzewanie, lutowanie, opalanie itp. Reduktory do acetylenu typ RBA-0,15 mają przepustowość wystarczającą dla większości prac spawalniczych. Wszystkie reduktory mogą być wykorzystywane do różnych celów przemysłowych, jeśli stawiane wymagania są zgodne z danymi 

Skład zestawu:

Reduktor 1 szt.

Uszczelka zapasowa (pierścień) 2 szt.

Opakowanie - pudełko tekturowe 1 szt.


Typ reduktora : RBT - 1

Znamionowe ciśnienie wlotowe : 200 bar (20 MPa)

Rodzaj gazu : Tlen

Gwint na wlocie : G 3/4

Zakres ciśnień wylotowych : 0,5 - 10 bar (0,05 - 1 MPa)

Znamionowa przepustowość : 30 m3/h

Gwint nakrętki na wylocie : G 1/4

Końcówka do węża : 6,3 mm

Producent Perun
Nazwa produktuReduktor gazu tlen Perun RBT - 1
Rodzaj gazuTlen

Inne produkty w tej samej kategorii - 99 szt.

Poprzednie
Następne