Reduktor gazu acetylen Perun RBA - 0,15

Reduktor gazu acetylen Perun RBA - 0,15 jest reduktorem bezdźwigniowym o zmiennej regulacji ciśnienia wylotowego.

W212-6311

208.95 zł brutto

Dostępność : Czas oczekiwania do 3 dni


Reduktory butlowe jednostopniowe typu RB są reduktorami bezdźwigniowymi o zmiennej regulacji ciśnienia wylotowego. Reduktory te pozwalają na obniżanie ciśnienia acetylenu pobieranego z butli do wymaganego ciśnienia wylotowego (roboczego) w zakresie 0,1-1,1 bar oraz zapewniają samoczynne utrzymanie tego ciśnienia na możliwie stałym poziomie niezależnie od zmian ciśnienia wlotowego.

Konstrukcja reduktorów uniemożliwia podniesienie ciśnienia wylotowego powyżej 1,1 bar. Reduktory wyposażone są w zawory bezpieczeństwa, przez które przy wzroście ciśnienia wylotowego ponad dopuszczalne (1,5 bar), zostaje wypuszczony nadmiar acetylenu z komory ciśnienia wylotowego na zewnątrz. Reduktory mają jednakową konstrukcję, a reduktor RBA-1,5-z wyposażony jest dodatkowo w zawór wylotowy. Nakrętki przyłącza mają lewe gwinty i są oznaczone nacięciem na sześciokącie. W reduktorach, jako przyłączenie do butli, stosowane jest jarzmo ze śrubą. Maksymalne ciśnienia wlotowe i wylotowe reduktora oznaczone są na manometrach czerwoną kresą. Manometr ciśnienia wylotowego ma dodatkowo czerwone pole w zakresie 1,5 - 2,5 bar.

ZASTOSOWANIE

Reduktory butlowe jednostopniowe służą do obniżania ciśnienia acetylenu pobieranego bezpośrednio z butli lub baterii butli do wymaganych ciśnień roboczych. Reduktory te w razie braku specjalnych reduktorów sieciowych mogą być przyłączone do sieci rurociągów. Reduktory do acetylenu typu RBA-1,5 i RBA-1,5-z mają przepustowość wystarczającą dla większości prac spawalniczych. Reduktory mogą być wykorzystywane do różnych celów przemysłowych, jeśli stawiane wymagania są zgodne z danymi technicznymi.

SKŁAD KOMPLETU

- Reduktor: 1 szt.
- Opakowanie: pudełko tekturowe 1 szt.

Rodzaj gazu : Acetylen
Gwint na wlocie : Jarzmo
Znam. ciśnienie wlotowe bar (MPa) : 25 (2,5)
Zakres ciśnień wylotowych bar (MPa) : 0,1-1,1 (0,01-0,11)
Znam. przepustowość m3/h : 5 
Gwint nakrętki na wylocie / Końcówka węża (przekrój) mm : G3/8 LH / 8

Producent Perun
Nazwa produktuReduktor gazu acetylen Perun RBA - 0,15
Rodzaj gazuAcetylen

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Inne produkty w tej samej kategorii - 99 szt.

Poprzednie
Następne